کد خبر: 6579

مدیر عامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران با بیان اینکه ۴۰ خط فعال برای معاینه فنی خودروها وجود دارد گفت: متاسفانه به دلیل مشکلات قانونی و عدم برخورد جدی با خودروهای فاقد معاینه فنی، ۷۰ درصد از ظرفیت مراکز معاینه فنی خالی و بلااستفاده مانده است.

به گزارش قم خبر ؛ ولی آذروش در گفتگو با مهر اظهارداشت: ۱۴ مرکز با ۴۰ خط معاینه فنی تمام مکانیزه در شهر تهران وجود دارد ما به دلیل معافیت ۵ ساله خودروها از دریافت معاینه فنی و همچنین عدم برخورد جدی با خودروهای فاقد معاینه فنی عملا بخش اصلی ظرفیت این مراکز بلا استفاده مانده است.

وی ادامه داد: همچنین در تهران ۵ خط معاینه فنی برای خودروی های سنگین و ۱۰ خط نیز برای معاینه فنی موتورسیکلت ها وجود دارد که میزان مراجعات در این زمینه هم بسیار کم است.

مدیر عامل ستاد مرکز معاینه فنی خودروهای تهران تاکید کرد: در حال حاضر ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار خودروی فاقد معاینه فنی به راحتی و بدون آنکه هیچ مانعی را بر سر راه خود ببینند، در سطح شهر تردد می کنند .

وی تاکید کرد: خروج خودروهای فرسوده، ارتقا کیفیت سوخت و خودرو و همچنین انجام به موقع معاینه فنی خودروهای راه کارهای اصلی کاهش آلودگی هوا محسوب می شود اما متاسفانه آن طور که باید و شاید مورد توجه مسئولان قرار ندارند.

آذروش گفت: کاهش معافیت معاینه فنی خودروها از ۵ سال به حداقل ۲ سال و اعمال قوانین و برخورد با متخلفان از جمله اقداماتی است که می تواند سبب شود معاینه فنی به نقش و جایگاه اصلی خود برسد و سبب کاهش ۳۵ درصدی آلودگی هوای پایتخت شود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری