مهلت ثبت‌نام در ششمین مدرسه تخصصی حقوق با عنوان «حقوق کار در عمل با تأکید بر کار کودکان در نهادهای بین‌المللی» که به همت کلینیک حقوقی دانشگاه مفید برگزار می‌شود تا پنجم شهریور ماه سال‌جاری در قم تمدید شد.

خبرگزاری فارس: مهلت ثبت‌نام در ششمین مدرسه تخصصی حقوق تمدید شد

به گزارش قم خبر به نقل از فارس ، ثبت‌نام در ششمین مدرسه تخصصی حقوق که به همت دانشگاه مفید و با مشارکت مرجع ملی حقوق کودک و یونیسف ایران برگزار می‌شود به دلیل استقبال شایسته دانشجویان و فارغ‌التحصیلان رشته حقوق تا پنجم شهریور ماه سال جاری تمدید شد.

جایگاه حقوق کار در اسناد بین‌المللی، اسلام و مقررات داخلی، کار کودک، عوامل مؤثر، نهادهای حمایتی و ضمانت اجراهای کیفری؛ پیامدهای کار کودکان در فعالیت‌های مجرمانه بر کودک، خانواده و جامعه از محورهای این مدرسه تخصصی به شمار می‌رود.

مطالعه موردی تولید کالا از طریق کار کودکان، کار زنان از منظر اسلام، مقررات داخلی و بین‌المللی، دعاوی ناشی از کار، مراجع رسیدگی (هیئت‌های تشخیص، حل اختلاف و دیوان عدالت اداری)، کاستی‌ها و راهکارها و نقد رأی در موضوع مرتبط با حقوق کار از دیگر محورهای ششمین مدرسه تخصصی حقوق به شمار می‌رود.

مدرسه تخصصی حقوق در پنج نشست علمی با روش آموزشی کلینیکی در دانشگاه مفید برگزار شده و به هفت موضوع برگزیده از حقوق کار و کار کودک می‌پردازد و در هر روز دو نشست به‌ صورت صبح و بعد از ظهر هر یک به مدت 4 ساعت برگزار می‌شود.

شرکت در این مدرسه تخصصی دارای شرایطی است که مهم‌ترین شرط برای شرکت در این دوره تخصصی، اشتغال به تحصیل و یا فارغ‌التحصیلی در رشته حقوق یا سایر رشته‌های مرتبط با آن است.

حضور فعال در تمامی نشست‌ها و برنامه الزامی است و آخرین فرصت برای ثبت‌نام در مدرسه تخصصی 5 شهریور ماه است که این زمان قابل تمدید نبوده و اولویت با کسانی است که زودتر ثبت‌نام کنند.

ظرفیت شرکت‌کنندگان در ششمین مدرسه تخصصی حقوق 70 نفر است و در پایان دوره به شرکت‌کنندگان، گواهینامه علمی معتبر از سوی کلینیک حقوقی دانشگاه مفید و مرجع ملی حقوق کودک اعطا می‌شود.

علاقه‌مندان برای شرکت در مدرسه تخصصی حقوق و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند در ساعات اداری با شماره‌های 025-329035552 و 09196642902 تماس بگیرند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری