کد خبر: 16104

رئیس سازمان غذا و دارو:

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: افرادی که به بیمارستان‌ها مراجعه می‌کنند کمتر از ۱۰ درصد جمعیت مردم کشور هستند و مردم به طور میانگین تقریبا ماهانه یک بار به داروخانه‌ها مراجعه می‌کنند.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، رسول دیناروند در مراسم اهدای پنجمین دوره جایزه ملی مدیریت کیفیت گفت: همه مردم به داروخانه و آن هم به صورت چندین بار مراجعه می‌کنند و ماهانه تقریبا یک مرتبه به داروخانه‌ها مراجعه می‌کنند. بنابراین در حوزه خدمات غذا و دارو خدمت بهتر ما می‌تواند موثر و کیفیت خدمات را بهتر کند.

وی ادامه داد: رسیدن به کیفیت سخت است و تلاش حرفه‌ای و علمی نیاز دارد. این در حالی است که به مقوله کیفیت در سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و در سیاست‌های کلان سلامت توجه شده و مردم نیز نسبت به این مقوله حساس شده‌اند.

دیناروند افزود: برای اینکه بتوانیم از یک کشور متکی به واردات به کشوری متکی به صادرات تبدیل شویم، باید بتوانیم کیفیت محصولات را ارتقا دهیم و این امر بدون توجه به استانداردها و نظارت میسر نیست.

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: نتیجه ارتقای استانداردها ایجاد سازمان استاندارد نیست بلکه باید در حوزه‌هایی که محصولات مهم تولید می‌شود دستگاه تخصصی مربوطه نیز تقویت شود.

دیناروند گفت: اگر بخواهیم اقتصادی فکر کنیم، ۲۰ درصد صنعت به حوزه دارو بستگی دارد و اگر سلامت‌محور نگاه کنیم،می بینیم که این حوزه جزء اولویت‌های اول و دوم ما است.

وی تصریح کرد: همچنین زمانی که صادرات افزایش می‌یابد، اعتماد مردم به محصولات نیز بیشتر می‌شود به همین دلیل کیفیت محصول در افزایش صادرات اهمیت زیادی دارد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری