منابع خبری در ترکیه از دستگیری فردی خبر دادند که عامل قاچاق سه دختر فراری انگلیسی از مرزهای ترکیه به سوریه است.

به گزارش جهان به نقل از ابنا، مقامات ترکیه فردی را بازداشت کرده‌اند که گفته می‌شود عامل قاچاق شمیمه بیگم، امیره عباسه و خدیجه سلطانه، سه دختر انگلیسی به سوریه است.


تصاویر منتشر شده در یکی از شبکه‌های تلویزیونی خبری ترکیه پخش شد نشان می‌دهد مقامات این کشور فردی را بازداشت کرده‌اند که گمان می‌رود عامل قاچاق سه دختر فراری انگلیسی از مرزهای ترکیه به سوریه باشد.

مولود چاووش اوغلو، وزیرخارجه ترکیه اعلام کرد فرد بازداشت شده تابعیت سوری دارد و با سازمان اطلاعاتی یکی از کشورهای ائتلاف شرکت کننده در عملیات علیه داعش همکاری می‌کند.

وی به نام این فرد بازداشت شده اشاره نکرد.
 


درهمین حال روزنامه دیلی صباح چاپ ترکیه در گزارشی نوشت: اطلاعات منابع موثق در ترکیه نشان می‌دهد که این سوری، نیروی سرویس اطلاعاتی کانادا بود.

دیلی صباح افزود: فرد بازداشت شده اعتراف کرد که دارای تابعیت کانادایی نیست ولی به عنوان جاسوس سرویس اطلاعاتی کانادا فعالیت می‌کرد؛ لذا دولت کانادا باید توضیحات لازم را در این خصوص به ترکیه و انگلیس ارائه بدهد زیرا انگلیس دولت ترکیه را به دست داشتن در انتقال سه دختر انگلیسی به سوریه متهم می‌کند.

گزارش دیلی صباح حاکی است: به نظر می‌رسد که این جاسوس سوری با داعش روابط تنگاتنگی داشته است. از سوی دیگر شبکه خبری العربیه از دستیابی به تصاویر دیگری خبر داد که این فرد را هنگام قاچاق سه دختر و آماده کردن آن‌ها برای ورود به خاک سوریه نشان می‌دهد.

به گفته کانال خبری ترکیه، این افراد از طریق یک گذرگاه در غازی آنتپ ترکیه به سوریه منتقل شده‌اند.

شمیمه بیگم ، امیره عباسه ۱۵ ساله وخدیجه سلطانه ۱۶ ساله که با یکدیگر دوست هستند روزهفدهم فوریه منازلشان را درشرق لندن ترک کردند وبا هواپیما راهی استانبول شدند در خانه‌ای در شهر رقه در سوریه سکونت دارند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری