کد خبر: 15015

تا پایان بهمن ماه امسال ۲۲۵ مورد فوت ناشی از سوختگی به مراکز پزشکی قانونی استان تهران ارجاع شده است که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل کاهش یافته است.

به گزارش قم خبر به نقل از مهر، مدیر کل پزشکی قانونی استان تهران گفت: در ۱۱ ماهه امسال ۲۲۵ نفر در استان به دلیل سوختگی جان خود را از دست داده اند که این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که تعداد فوت ناشی از سوختگی ۲۴۷ نفر اعلام شده بود ۸.۹ درصد کاهش یافته است.

دکتر بشیر نازپرور گفت: از کل فوت شدگان ناشی از سوختگی در ۱۱ ماه گذشته ۱۴۴ نفر مرد و ۸۱ نفر زن بوده اند.

دکتر نازپرور در ادامه با اشاره به نزدیک شدن چهارشنبه آخر سال و خطراتی که با آتش بازی و استفاده از مواد محترقه در کمین شهروندان است گفت:با توجه به اینکه خطرات این روز بیشتر متوجه کودکان و نوجوانان است به والدین توصیه می شود تا برای حفظ سلامت فرزندان خود مراقبت و نظارت بیشتری بر آنها داشته باشند و مواد آتش زا را از دسترس آنها دور نمایند. وی همچنین توصیه کرد در صورت بروز هرگونه حادثه ای ضمن حفظ خونسردی سریعاً کودکان و افراد مسن را از محل حادثه دور کرده و به جای امن منتقل نمایند و در اسرع وقت با مراکز امدادی تماس بگیرند.

مدیر کل پزشکی قانونی استان تهران در خاتمه ابراز امیدواری کرد تا مردم با رعایت نکات ایمنی در روزهای آخر سال باعث کاهش این قبیل حوادث برای خود و دیگران شوند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری