جمعی از خانواده شهدا به مناسبت برگزاری کنگره بزرگداشت شهدا با سخنرانی رئیس جمهور در کشور در قالب نامه ای به رئیس جمهور نکاتی را مطرح کرده و خواستار پاسخگویی روحانی شده است.

به گزارش قم خبر به نقل از پایگاه شهدای ایران، جمعی از خانواده شهدا به مناسبت برگزاری کنگره بزرگداشت شهدا با سخنرانی رئیس جمهور در کشور در قالب نامه ای به رئیس جمهور نکاتی را مطرح کرده و خواستار پاسخگویی روحانی شده است.


در متن این نامه آمده است: ضمن تشکر از مواضع انسان دوستانه رئیس جمهور در جهت دلجویی و دلگرمی خانواده معظم شهدا جای تقدیر و قدردانی از آن عزیز را دارد. اما چند نکته جهت آنکه این زحمات تحت الشعاع اعمال و رفتار عده ای از مسئولین رده پایین در شهرها و شهرستان ها قرار نگیرد و تباه نشود.

۱-به عنوان یادآوری و سوال باید پرسید آیا مطلع هستید به محض اینکه دولت کریمه اعتدال برقرار شد و نهاد ریاست جمهوری به تصرف اطرافیان شما در آمد همه مظاهر متعلق به شهدا از آنجا جمع آوی شد و چون دلیل این کار را خواستند خواهرزاده جنابعالی فرموده بودند ما توی آسمان ها سیر نمی کنیم و روی زمین هستیم و این با شعارهای شما متضاد می باشد.

۲- آیا می دانید مظاهر مربوط به شهدا آهسته آهسته از خیابان ها و اتوبان ها دارد کم رنگ و بی رنگ می شود و به جای آنها کالاهای کم ارزش ایرانی و خارجی تبلیغ می شوند؟

باز وقتی سوال می شود می گویند کسانی که مشغول رانندگی هستند با دیدن عکس شهدا حواسشان پرت می شود و باعث تصادف می شوند. آیا واقعیت همین است؟

۳- تا چه اندازه در جریان هستید که در بین شهدا و خانواده معظم شهدا در دولت کریمه امید و اعتدال شما تفاوت وجود دارد یعنی شهید سیاه و شهید سفید، شهید بد و شهید خوب، شهید دوست و شهید دشمن و همینطور خانواده شهید سیاه و شهید سفید، خانواده شهید بد و شهید خوب، خانواده شهید دوست و شهید دشمن و همه به خاطر مواضع منتقدانه و غیر منتقدانه خانواده آنهاست و بستگی به احساس وظیفه شرعی و عرفی آنها دارد. که اگر در این مورد از طرف خانواده غمض عین بشود و تحت فرمان شما باشد مورد محبت و تشویق دولت و در غیر این صورت مورد مذمت وتضییع و شماتت دولت محترم و اعضاء و سایت ها و نشریات منتسب خواهند شد.

۴- آیا می دانید هرچند وقت یکبار توسط مسئولین دولتی در استان ها و شهرها و شهرستان ها نسبت به مردم شهید داده و شهید پرور اسائه ادب و بی احترامی صورت می گیرد و این امر با اعتراض مردم به او رو به رو می شود، و مسئولین رده بالای مملکتی به این مسئله رسیدگی نمی کنند مثلاً توهین هایی که توسط بعضی از استانداران به مردم و نهادهای انقلابی شده است و هم اکنون هم می شود.

۵- راستی تا چه حد در جریان توهین فرماندار شهر تکاب به خانواده معظم شهدا هستید که مردم آن شهر را علیه خود و استانداری آن می شورانند. آیا به این موضوع رسیدگی می شود؟

۶- آیا می دانید در ایام دهه فجر در استان فارس شهرستان داراب فرماندار آن شهر به بهانه واهی و تطهیر یکی از سران فتنه با فرمانده سپاه و امام جمعه و مردم ولایت مدار که در بین آنها خانواده شهدا هم هستند نزاع و درگیری ایجاد کرده و به جای آنکه مردم را به وحدت و یکدلی دعوت نماید و به شرکت در راهپیمایی تشویق کند خود شرکت ننموده و اطرافیانش راهم منع کرد. آیا شرکت در این فریضه الهی یک تکلیف شرعی نیست؟ چقدر به این مسئله حساس هستید؟

۷- تا چه اندازه می توانید برای خانواده معظم شهدا شرح دهید که در تاریخ ۱۴/۱۲/۹۳ در شهر کرمان که به علت یک سوال قانونی از سوی یکی از جانبازان مورد احترام نمایندگان و مردم و خانواده شهدای آن شهر که از مشاور استاندار کرمان شد ایشان را مورد ضرب و شتم و مشت و لگد قرار دادند؟ چه موضعی در ارتباط با این موضوع اسف بار داشته اید و دارید؟ آیا از ته دل راضی به این مسئله بودید؟ بعد از آن هتاکی به پیامبر گرامی اسلام (ص) و کشیدن کاریکاتور موهن در تیراژ ۳۰ میلیون علیه آن بزرگوار، هیئت مذاکره کننده مجدداً با دشمن بر سر یک میز نشسته و دست بدهد و پیاده روی داشته باشند و خوش و بش کنند. اگر به این صورت راضی بودید؛ این دین فروشی و خیانت به اسلام و مسلمین و خانواده معظم شهدا و خون گرانقدر شهدا است.

۸- راستی نسبت به نشریه توهین کننده به مقام شامخ آقا اباعبدالله الحسین (ع) چه نظری دارید؟ آیا معتقدید مرور زمان اثر خون آن آقا و سرور شهیدان را کم رنگ و بی رنگ کرده؟ آیا توهین به این بزرگواران در داخل و خارج از کشور حرکت دولت تدبیر و امید و اعتدال وصف شده؟ می دانید شهدا به تأسی از آقای سرجدایشان به این راه رفتند که حالا عده ای در جهت اهداف نا صواب خود از خون و خانواده آنها استفاده ابزاری نمایند، هرجا کارشان گره خورد به سراغ آنها بروند و لذا قرآن کریم می فرماید: لمَ تَقُولُونَ مَا لَا تَفْعَلُونَ (هرگز نگویید چیزی را که به آن عمل نمی کنید). راستی رفتاری که با نشریه روشنگر «۹دی» و «عبرت های عاشورا» داشتید با نشریات موهن هم داشته اید؟ یا اینکه مجوز صادر می شود برای نشر کتاب های ضد دین و ضد نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و به گفته وزیر ارشاد اسلامی با چاپ این کتب مردم بی دین نخواهند شد؟!

۹- متوجه بوده و هستید که مادر ۲ شهید و اکثر خانواده شهدا از اعضای دولت شهید پرور و قائل به احترام خانواده معظم شهدا درخواست کردند که تک خوانی خانم ها نوعی زیر پا گذاشتن خون شهداست و مادر آن شهدا شما را قسم داد به خون شهیدشان که از این کار امتناع کنید، نتیجه چه شد؟ و لذا لمَ تَقُولُونَ مَا لَا تَفْعَلُونَ.

۱۰- راستی شنیده اید اخیراً مردم شهید پرور و قهرمان و ولایتمدار استان فارس با فرد خاطی و دشمن شادکن و تطهیر کننده سران فتنه که هتاک به حماسه یوم ا... ۹دی بود چه برخورد در شأن وی را داشته اند و از وی چه پذیرایی شایسته و جانانه ای کرده اند؟

این ثابت می کند که مردم مسلمان و ولایی شیعه آقا اباعبدا...(ع) و قهرمان ایران اسلامی با کسی شوخی ندارند و به موقع حساب خود را با عوامل سست عنصر تسویه می کنند و حساب پدر را از فرزند و فرزند را از پدر جدا می کنند. با شعار خام نمی شوند و معیار آنها شعور توام با شعار و عمل صالح افراد است.

در آخر آقا علی بن ابی طالب(ع) می فرمایند: اگر به خاطر نگه داشتن دینت تمام دنیای خود را از دست دادی فکر نکن ضرر کرده ای بلکه بزرگترین سود را نموده ای و اگر به خاطر دنیایت و مطاع زودگذر آن دینت را تباه کردی خیال نکن سود کرده ای بلکه بزرگترین ضرر را نموده ای. والسلام
خدایا تو شاهد باش ما جمعی از خانواده شهدا آنچه را به صلاح تو بود یادآوری کردیم.

والسلام علی من التبع الهدی
از طرف جمعی از خانواده معظم شهدا به ریاست جمهوری اسلامی ایران

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری