کد خبر: 15005

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ ساعات وقوع بیشترین سرعت غیرمجاز در پایتخت را اعلام کرده و از آغاز طرح ترافیکی پلیس برای پنج شنبه و جمعه آخر سال از فردا خبر داد.

به گزارش قم خبر به نقل از ایسنا، سردار سید تیمور حسینی در نشست خبری صبح امروز خود به تشریح گزارشی از عملکرد پلیس راهور پایتخت پرداخت و طرح‌های ترافیکی پلیس برای سال آینده را نیز تشریح کرد که گزارش اجمالی آن در ادامه آمده است.


افزایش ۱۱۲ درصدی تقدیر مردم از عوامل راهور پایتخت

حسینی از کاهش ۳۱۱ درصدی شکایات مردمی از ماموران راهور پایتخت در سال جاری خبر داد و گفت که تقدیر مردم از عوامل راهور پایتخت نیز ۱۱۲ درصد افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه پلیس با ۲۹۰ هزار وسیله نقلیه دودزا برخورد کرده است، گفت: ۶۹ هزار موتورسوار هم اعمال قانون و جریمه شده و ۱۷ هزار و ۶۰۰ مورد نیز توقیف شدند.

وی ساعات ورود سرعت مجاز در پایتخت را به ترتیب بین یک تا دو بامداد، ۶ صبح و ۱۳ ا علام کرد و گفت: طرح ضربتی شبانه پلیس راهور به صورت جدی در سال جاری اجرا شده و نتیجه آن نیز جریمه بیش از یک میلیون و ۲۶۰ هزار متخلف است.

توقف اجرای «طرح ترافیک و زوج وفرد» از ۲۹ اسفند تا ۱۴ فروردین

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ همچنین در ادامه به تشریح برنامه‌های پلیس در ایام نوروز پرداخت و از گفت: از ۲۹ اسفند تا ۱۴ فروردین طرح زوج و فرد در پایتخت اجرا نخواهد شد.

علاوه بر آن با توجه به خلوت بودن معابر پایتخت ۶۰ تیم کنترل سرعت در معابر مستقر خواهند شد.

اجرای طرح ترافیکی ویژه پنجشنبه و جمعه آخر سال

وی با اشاره به پنج شنبه و جمعه آخر سال و طرح های ترافیکی پلیس در این ایام گفت: طرح ترافیکی پلیس برای روزهای پایان سال به ویژه در محورهای منتهی به بهشت زهرا از فردا آغاز می‌شود و همکاران من با حضور در معابر اقدام به روانسازی ترافیک خواهند کرد.

کاهش ۱۳ درصدی شمار قربانیان تصادفات

حسینی همچنین با اشاره به کشته شدگان حوادث رانندگی در پایتخت گفت: امسال ۸۷ نفر کمتر نسبت به سال قبل جان خود را از دست داده و شمار متوفیان حوادث رانندگی ۱۳ درصد کاهش داشته است.

همچنین به گفته رییس پلیس راهور پایتخت، تصادفات جرحی و خسارتی نیز به ترتیب ۴ و ۱۰ درصد کاهش داشته است.

حسینی در خاتمه با بیان اینکه در حوادث رانندگی پایتخت ۵۹۱ نفر جان خود را از دست دادند گفت: از این میان عابرین پیاده و موتورسواران بیش از نیمی از کشته شدگان را به خود اختصاص دادند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری