تیم ملی فوتبال ایران فردا در اولین دیدارش در جام ملت‌های آسیا به مصاف تیم بحرین می‌رود.

به گزارش قم خبر ، جام ملت‌های ۲۰۱۵آسیا برای ایران از فردا (یکشنبه) آغاز می‌شود. زمانی که داور سوت شروع بازی را به صدا درمی‌آورد، همه مردم ایران و فوتبال‌دوستان و ملی‌پوشان برای ۹۰ دقیقه هم که شده تمام مشکلات و نابسامانی‌های فوتبال را فراموش خواهند کرد و بیش از ۷۰ میلیون ایرانی یک روح در کالبد تیم ملی می‌شوند و برای موفقیتش دعا می‌کنند.

در ۹۰ دقیقه بازی با بحرین هیچ‌کس به این فکر نمی‌کند که فدراسیون فوتبال مشکل مالی داشته و دارد.

در جریان بازی با بحرین به برکناری و استعفای نایب رئیس بانوان و نایب رئیس اول فدراسیون فوتبال فکر نمی‌کنیم. اینکه وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال در این روزهای آخر قبل از آغاز جام ملت‌ها چه جنگ سردی را باهم داشتند هم دیگر برای کسی جذاب نیست. دعواهای مجمع عمومی و هیات رئیسه فدراسیون فوتبال برای ابهام مالی را هم کنار می‌گذاریم.

به اینکه دبیر فدراسیون فوتبال بین ماندن و رفتن از فدراسیون معلق هم هست کاری نداریم. یا اینکه علی‌ کریمی به چه دلیلی شب پرواز همراه تیم ملی به استرالیا نرفت هم نمی‌خواهیم فکر کنیم و فقط می‌خواهیم کارلوس کی‌روش و شاگردانش برای ایران مبارزه کنند و تا لحظه آخر با تمام وجود تلاش کنند تا یک نام فقط یک نام، تیم ملی جمهوری اسلامی ایران موفق شود.

حریف ما تیم سختکوش و پرتلاشی است. بحرین اگر چه روی کاغذ جزء تیم‌های درجه ۲ آسیا محسوب می‌شود اما فراموش نکرده و نمی‌کنیم که همین تیم چقدر خاطره تلخ برای فوتبال‌دوستان ما رقم زده است. جام جهانی ۲۰۰۲ را به خاطر شکست به همین حریف از دست دادیم البته بعد از آن شب تلخ بارها بحرین را بردیم. آخرین پیروزی خاطره‌انگیز و پرگل ما مقابل بحرین با شش گل در ورزشگاه آزادی بود شکستی که قطعا تمام بازیکنان و مربیان و اهالی فوتبال بحرین آن را به خوبی به یاد دارند.

بحرین برای فوتبال ما یک نماد است؛ نمادی از بازی ناجوانمردانه، جنگ اعصاب و وقت‌کُشی! بنابراین قطعا کی‌روش به بازیکنان تیم ملی این مسایل را یادآوری کرده است و شاید هم در این مورد خاص بازیکنانی مثل جواد نکونام و تیموریان به کی‌روش یادآوری کرده‌اند که بحرین چه بازی‌هایی به غیر از فوتبال را هم بلد است، با حریفی بازی داریم که فقط به فکر فوتبال نیست و تلاش می‌کند با ضد فوتبال هم که شده نتیجه بگیرد.

تیم ملی ایران البته بسیار برتر از بحرین است. ما در جام جهانی برزیل حضور داشتیم اما بحرین در مرحله پلی آف مقابل نیوزلند شکست خورد و از رسیدن به جام جهانی ۲۰۱۴ بازماند.

در رده بندی فیفا هم ما روی پله ۵۱ جهان هستیم و بحرین تیم صد و دهم و در حال حاضر طبق همین رده‌بندی آقای فوتبال آسیا و برترین تیم قاره کهن هستیم و فردا همه فوتبال آسیا به احترام تیم ملی فوتبال ایران می‌ایستد و تلاش بازیکنان ما را نظاره‌گر خواهد شد.

تیم ملی ما بعد از جام جهانی فقط دو دیدار تدارکاتی داشت یکی مقابل کره جنوبی و دیگری مقابل عراق با نفرات ذخیره‌مان. به همین دلیل سرمربیان تیم‌های دیگر مشتاقانه می‌خواهند تیم ملی ایران را در این بازی ارزیابی کنند و بدانند ایران چگونه تیمی است و بعد از جام جهانی چه تغییراتی داشته است.

بحرین اما در راه آماده‌سازی خود با تیم‌هایی عربستان، سنگاپور و اردن بازی دوستانه داشته که در هر سه مسابقه هم پیروز شده است . البته آنها در روزهای آخر سال ۲۰۱۴ عدنان حمد را از سرمربیگری خود برکنار کردند و «مرجان عید» را جانشین او کردند.

با وجود تمام مشکلات فوتبال ایران و آماده‌سازی نامناسب تیم ملی برای حضور در جام ملت‌ها که باعث نارضایتی کی‌روش هم شد اما فوتبال ایران هنوز هم یک سر و گردن از فوتبال بحرین بالاتر است. هنوز هم می‌توانیم روی تکنیک ناب بازیکنان ایرانی و دعای خیر مردم و غیرت و تعصب بازیکنان به پیراهن تیم ملی حساب کنیم.

دیدار با بحرین به هیچ عنوان مسابقه ساده‌ای نیست اما پیروزی در این بازی یعنی پیمودن نیمی از راه صعود و خط نشان کشیدن برای رقبای اصلی در آسیا.

وقتی به تاریخچه دیداریهای دو تیم نگاه می‌کنیم می‌فهمیم که بسیار برتر از بحرین هستیم.

تیم‌های ملی ایران و بحرین از شهریور ۵۳ تا آبان ۹۰، پانزده بار به مصاف یکدیگر رفته‌اند که حاصل آن ۷ پیروزی برای ایران، ۴ پیروزی برای بحرین و ۴ مساوی بوده است.

بیشترین دیدار این دو تیم تاکنون در مرحله مقدماتی جام‌جهانی بوده است که در ۳ دوره با یکدیگر همگروه شدند و طی آن ۶ دیدار برگزار کردند که با دو پیروزی برای ایران، یک پیروزی برای بحرین و ۳ تساوی حاصلش بود.

امیدواریم فردا وقتی سوت پایان بازی را داور به صدا در می‌آورد اولین پیروزی را در جام ملت‌های آسیا و هشتمین بردمان را مقابل بحرین رقم زده باشیم.
منبع:فارس

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری