کد خبر: 12474

اسماء الهی به شکل حروف مقطعه و خط نستعلیق با بتن نقش برجسته در زیرگذر خیابان آزادی تقاطع بزرگراه یادگار امام (ره) ترسیم می شود.

به گزارش قم خبر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۰ تهران، فرامرز عظیمی شهردار منطقه با اعلام این خبر گفت: با توجه به این که زیرگذر خیابان آزادی یکی از معابر مهم محدوده است این عملیات با استفاده از نقوش اسلیمی به منظور زیباسازی فضای شهری با استفاده از اثر هنری بتن نقش برجسته و فرم خط نستعلیق با موضوعیت اسماء الهی و طلوع و غروب خورشید و روز و شب با استفاده از آیه های قرآنی و ادعیه مرتبط در دیواره زیرگذر خیابان آزادی در حال اجراست .


وی اجرای این طرح را سبب آرامش روحی و روانی شهروندان دانست و افزود: این طرح در ۸ فاز از دهم دی ماه آغاز شده و در مرحله اول ضلع شمال این زیرگذر همزمان با سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در سال جاری به بهره برداری می رسد.

شهردار منطقه با اشاره به دیگر اقدامات برای زیباسازی در سال جاری افزود: ما سعی داریم تا با توجه به بحث زیباسازی چهره منطقه فضایی شاد و مفرح را برای اهالی ایجاد کنیم از این رو عملیات نور پردازی ساختمان شهرداری منطقه با استفاده از لامپ ها و ریسه های کم مصرف و نوارهای نئو فلکس برای زیباسازی منظر شهری و افزایش دید در شب در حال اجراست و تا هفته آینده به بهره برداری می رسد.

وی افزود: نور پردازی میدان جمهوری با سیستم نوارهای SMD و بهره برداری آن تا آخر هفته و همچنین رنگ آمیزی پلی اورتان نرده های خطوط اتوبوس تندرو در خیابان آزادی به متراژ ۸۸۰۰ متر مربع در حال اجراست و قابلیت تمیز شوندگی t ضد خش و مقاومت بالادر برابر تابش نور خورشید دارد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری