کد خبر: 12271

دختری جوان اواخر تیرماه با مراجعه به کلانتری١٠١ تجریش به ماموران اعلام کرد: «پسری به نام «بهنام جواهریان» که از مدتی پیش با او آشنا شده بودم، مدعی بود می‌تواند از طریق دوستانش گوشی تلفن همراهم را که گم شده بود پیدا کند، اما پس از مدتی با ناپدیدشدن بهنام متوجه شدم خود او گوشی را سرقت کرده است.»

به گزارش قم خبر؛ روزنامه شرق نوشت: این پرونده به دستور شعبه‌دهم بازپرسی دادسرای ناحیه‌یک تهران، برای رسیدگی در اختیار پایگاه‌یکم پلیس آگاهی قرار گرفت و مالباخته در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: «چندی پیش از طریق فضای وایبر با «بهنام جواهریان» که خود را از جواهرفروشان سرشناس تهران معرفی کرده بود، آشنا شدم. بعد از مدتی کوتاه که از طریق فضاهای مجازی با هم در ارتباط بودیم، به دعوت بهنام با یکدیگر در یکی از کافی‌شاپ‌های منطقه الهیه قرار ملاقات گذاشتیم و در آنجا برای اولین‌بار با بهنام ملاقات کردم. بهنام با خودرو مدل‌بالا به محل قرار آمد و در همان جلسه با ابراز علاقه، پیشنهاد ازدواج با مرا مطرح کرد.»


شاکی در ادامه گفت: «روز بعد برای پاسخ‌دادن به پیشنهاد ازدواج بهنام، با یکدیگر به رستورانی در منطقه لواسان رفتیم. در آنجا متوجه شدم گوشی تلفن همراهم به ارزش تقریبی دومیلیون‌و٥٠٠هزارتومان گم شده است. بهنام با طرح این ادعا که دوستانی در مراکز انتظامی و دولتی دارد، مدعی شد می‌تواند با کمک آنها گوشی مرا پیدا کند. او به این بهانه از من درخواست کرد کارتن گوشی را در اختیارش بگذارم. من که اعتماد کاملی به او پیدا کرده بودم، کارتن گوشی تلفن‌همراه خودم را به او دادم. مدتی از گم‌شدن گوشی تلفن همراهم گذشت و بهنام نیز هربار بهانه‌ای را در این خصوص مطرح می‌کرد تا اینکه یک‌روز گوشی تلفن‌همراه بهنام خاموش شد و وی از آن زمان پاسخگوی تماس‌هایم نبود. آن زمان متوجه شدم تصمیم به ازدواج با فردی را گرفته‌ام که فقط یک شماره‌تلفن‌همراه اعتباری از او در اختیار دارم و چیز دیگری از وی نمی‌دانم.»

کارآگاهان بعد از شنیدن اظهارات دختر جوان متوجه شدند چندپرونده مشابه دیگر نیز وجود دارد که در تمامی آنها گوشی‌های تلفن‌همراه زنان و دختران به شیوه‌ای مشابه به سرقت رفته است. بررسی اظهارات شکات نشان داد همگی آنها از طریق فضاهای وایبر، تانگو و... با جوان به ظاهر جواهرفروش آشنا شده‌اند و متهم از تمامی آنها درخواست ازدواج کرده و گوشی‌های تلفن‌همراه همگی این افراد هنگام ملاقات با این شخص ناپدید شده است.
اقدامات پلیسی برای دستگیری متهم که خود را به اسامی «بهنام جواهریان» و «بهنام مظفریان» و از جواهرفروشان سرشناس و مالک چندطلافروشی در سطح شهر تهران به‌ویژه در مناطق‌شمالی شهر معرفی کرده بود، آغاز شد و کارآگاهان با بهره‌گیری از بانک اطلاعات پلیسی، موفق به شناسایی هویت واقعی متهم به نام «شهروز» شدند.

تمامی شکات بعد از دیدن عکس‌های شهروز او را شناختند. بررسی سوابق این فرد فاش کرد او پیش از این نیز یک‌بار به اتهام «ضرب‌وجرح عمدی با سلاح سرد» دستگیر و روانه زندان شده است. ماموران در گام بعدی مخفیگاه «شهروز» را در حوالی خیابان دولت شناسایی و سرانجام او را چندروز قبل دستگیر و در بازرسی از مخفیگاهش تعدادی از گوشی‌های تلفن همراه متعلق به شکات را کشف کردند.

شهروز با توجه به مدارک و اموال به‌دست‌آمده از مخفیگاهش چاره‌ای جز بیان حقیقت پیش‌روی خود ندید و به چندفقره سرقت‌های مشابه اعتراف کرد. متهم درباره علت گرفتن کارتن گوشی‌های تلفن همراه از شکات گفت: «با توجه به ارزش بالای بیشتر گوشی‌ها برای فروش آنها با قیمت مناسب، لازم بود کارتن‌هایشان را نیز به صاحبان مغازه‌های خریدوفروش گوشی تحویل دهم. به همین دلیل و با طرح ادعای داشتن دوستانی در مراکز دولتی و انتظامی و به بهانه پیداکردن گوشی‌ها، کارتن‌ها را از دختران می‌گرفتم.»

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری