کد خبر: 11189

محققان دانشگاه وارویک در انگلستان مطالعه‌ای بر روی اثرات میوه و سبزیجات در روان انسان داشتند و به نتیجه‌ای مهم دست یافتند.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، خوردن میوه و سبزیجات برای سلامت فیزیکی، سلامت ذهن و روان بسیار مفید است؛ مطالعه‌ای که توسط محققان دانشگاه وارویک انگلستان انجام شد، نشان داد خوردن میوه و سبزیجات اثر فوق العاده‌ای در سلامت روان دارد و باعث شاد شدن روحیه می‌شود.

این محققان مطالعات خود را بر روی ۱۳۹۸۳ شرکت کننده بالای سن ۱۶ سال داشتند که ۵۶ درصد آنان، زنان بودند؛ بخشی از پژوهش محققان بر روی رفتارهای کلیدی و روانی این افراد صورت گرفت و از دو عامل که بیشترین تأثیر را بر روی سلامت روان آنها گذاشته بود متعجب شدند: سیگار کشیدن و نخوردن میوه و سبزیجات.

اثرات میوه و سبزیجات بر ذهن و روان

در میان این افراد آنهایی که از سطح بالای ذهنی برخوردار بودند ۳۳.۵ درصد بودند که حداقل ۵ میوه و سبزیجات در روز می‌خوردند، ۳۱.۴ درصد، ۳ یا ۴ بار میوه در روز می‌خوردند، ۲۸.۴ درصد یک یا ۲ بار در روز میوه می‌خوردند و تنها ۶.۸ درصد کمتر از یک وعده میوه و سبزیجات می‌خوردند.

«ساوریو استرانجز» نویسنده این مطالعه گفت: داده‌ها نشان داد افرادی که مصرف میوه و سبزیجات بالایی دارند ،احتمال کمتری دارد به بیماری‌های روان مبتلا می‌شوند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری