کد خبر: 10323

وزیر بهداشت از افزایش پوشش بیمه‌ای معتادان در طرح تحول نظام سلامت خبر داد و گفت: اعتباری نیز برای مراکز نگهداری معتادان و کلینیک‌های درمان نگهدارنده با متادون (MMT) اختصاص خواهد یافت.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، حسن هاشمی در حاشیه بازدید از بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها گفت: با توجه به طرح تحول نظام سلامت، پوشش بیمه‌ای معتادان افزایش و رقمی برای مراکز نگهداری معتادان و کلینیک‌های درمان نگهدارنده با متادون (MMT) اختصاص خواهد یافت. در جلسه‌ای هم که با وزیر کار و رفاه اجتماعی طی این هفته داشتم مقرر شد این موضوع در مصوبه شورای عالی بیمه عملیاتی شود.


وی با اشاره به رویکرد اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر افزود: رویکرد مطرح‌شده از سوی وزیر کشور و دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر که شخصی صاحب نظر و رسانه‌ای هستند، خوب است و من و همکارانم در وزارت بهداشت تابع نظر ایشان هستیم و هر طرح و برنامه‌ای که در جهت مبارزه بهتر با مواد مخدر و اعتیاد مشخص کنند، انجام خواهیم داد.

وزیر بهداشت بیان داشت: مواد مخدر شیمیایی جدید، دارای ناخالصی‌های زیادی هستند. حتی مواد مخدری که خلوص بیشتری دارند کشنده‌ است چه برسد به مواد مخدر ناخالص. به طور کل مواد مخدر چه از نوع صنعتی و سنتی هم ویرانگر زندگی فرد است و هم نابودکننده جسم و روح، هر چقدر که آلودگی آن بیشتر باشد مخرب‌تر است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری