کد خبر: 10059

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: ثبت‌نام آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی‌ارشد ناپیوسته ۹۴ از ساعت ۲۰ امشب از طریق سایت سنجش آموزش کشور آغاز می‌شود.

به گزارش قم خبر ؛ حسین توکلی مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با تسنیم، گفت:‌ ثبت‌نام برای شرکت در آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی‌ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۴ و بیستمین المپیاد علمی دانشجویی کشور از ساعت ۲۰ امروز شنبه ۱۷ آبان‌ماه منحصرا از طریق سایت سازمان سنجش آغاز می‌شود و ساعت ۲۴ روز یکشنبه ۲۵ آبان‌ماه پایان می‌یابد.


وی افزود: علاقمندان به تحصیل در آزمون ورودی کارشناسی‌ارشد سال ۹۴ ضرورت دارد پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنما که از ساعت ۱۸ امروز بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می‌گیرد و تهیه مدارک و اطلاعات مورد نیاز، ضمن اطلاع از شرایط عمومی و اختصاصی نسبت به ثبت‌نام در آزمون مذکور اقدام کند.

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور تصریح کرد: با توجه به اینکه پرداخت وجه ثبت‌نام از طریق کارت‌های بانکی عضو شتاب امکان‌پذیر است، لازم است داوطلبان با مراجعه به سایت سازمان سنجش و پرداخت مبلغ ۲۵۰ هزار ریال به عنوان وجه ثبت‌نام از طریق کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب که پرداخت الکترونیکی آنها فعال است، نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

توکلی افزود: نظر به اینکه هر داوطلب در صورت علاقه علاوه بر کد رشته امتحانی اصلی خود(کد رشته امتحانی اول) از میان ۶۷ کد رشته امتحانی که در دفترچه راهنما به عنوان کد رشته امتحانی شناور درج شده، می‌توانند نسبت به ثبت کد رشته امتحانی دوم نیز اقدام کند، لذا ضرورت‌ دارد این دسته از داوطلبان کد رشته‌ امتحانی دوم را نیز در بند مربوط در تقاضانامه درج ‌کنند و برای رشته امتحانی‌ دوم یک‌ کارت اعتباری دیگر به مبلغ ۲۵۰ هزار ریال علاوه بر کارت اعتباری اول خریداری کنند.

وی یادآور شد: داوطلبانی که علاقمند به شرکت در گزینش رشته‌های تحصیلی دانشگاه پیام‌نور و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی نیز هستند، علاوه بر پرداخت مبالغ ثبت‌نام، نسبت به پرداخت مبلغ ۸۰ هزار ریال دیگر نیز برای دوره‌های مذکور پرداخت و این علاقمندی را در فرم تقاضانامه خود درج کنند.

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور اضافه کرد: کارت شرکت در آزمون کارشناسی‌ارشد سال ۹۴ از روز یکشنبه ۱۲ بهمن‌ماه تا روز سه‌شنبه ۱۴ بهمن توزیع می‌شود و داوطلبان با مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور می‌توانند نسبت به تهیه پرینت کارت و راهنمای شرکت در آزمون اقدام کنند.

توکلی در پایان گفت: براساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده آزمون کارشناسی‌ارشد سال ۹۴ در صبح و بعد از ظهر روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه ۱۵، ۱۶ و ۱۷ بهمن‌ماه ۹۳ برگزار می‌شود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری