کد خبر: 10032

رئیس سازمان ثبت احوال گفت: در آینده‌ای نزدیک، کلیه شهروندان ایرانی با استفاده از اثر انگشت از طریق یونیک شناسایی خواهند شد.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، محمد ناظمی اردکانی، پیش از ظهر امروز در بازدید از ثبت احوال استان یزد اظهار داشت: به زودی راه جعل و سوء استفاده از اسناد هویتی در کشور به طور کامل مسدود خواهد شد.

وی تاکید کرد: به این منظور سامانه استعلام الکترونیک هویتی باید هر چه سریع‌تر در دستگاه‌های اجرایی دولت مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

معاون وزیر کشور عنوان کرد: تنها با استفاده از این سامانه است که راه برای جعل و سوء استفاده از اسناد هویتی بسته خواهد شد.

ناظمی اردکانی بیان کرد: با بهره‌برداری از این سامانه همچنین فراگیر شدن استفاده از کارت هوشمند ملی و با اسکن اثر انگشت شهروندان ایرانی، شناسایی کلیه شهروندان ایرانی از طریق یونیک انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: با این اقدام، امکان هرگونه جعل و سوء استفاده از اسناد هویتی از بین خواهد رفت.

ناظمی اردکانی همچنین در بازدید از گنجینه اسناد هویتی مشاهیر و مفاخر استان یزد اظهار داشت: این گنجینه شناسنامه‌ای جامع از علما و شخصیت‌های برجسته استان یزد است.

وی بر لزوم توسعه و بهره‌برداری کامل و عمومی از این گنجینه در استان یزد تاکید کرد.

رئیس سازمان ثبت احوال در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به واگذاری خدمات ثبت احوال به دفاتر پیشخوان بیان کرد: این اقدام با هدف ارائه خدمات سریع و در دسترس مردم حتی در ساعات غیراداری انجام شده است.

ناظمی اردکانی با اشاره به استفاده از بازنشستگان ثبت احوال در این بخش عنوان کرد: در این زمینه در استان یزد تجربه موفقی داشته‌ایم که در دیگر نقاط کشور نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

مدیرکل ثبت احوال استان یزد نیز در این نشست با اشاره به رویدادهای چهارگانه تولد، وفات، ازدواج و طلاق در استان یزد اظهار داشت: ۹۹ درصد این وقایع در موعد تعیین شده از سوی ثبت احوال به ثبت رسیده است.

سید محمد طباطبایی خاطرنشان کرد: حفظ این وضعیت کار دشواری است اما امیدواریم با حفظ تعامل و ارتباط با بیمارستان‌ها و آرامستان‌ها بتوانیم وقایع چهارگانه استان یزد را به طور دقیق و در زمان مقرر ثبت کنیم.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری