کد خبر: 15657

اکبر خلیلی از آغاز تالیف رمانی درباره حضرت عباس علمدار کربلا خبرداد و گفت: دو سال پژوهش این اثر به طول انجامید و به تازگی نگارش رمان را آغاز کرده‌ام.

به گزارش قم خبر ، اکبر خلیلی نویسنده در گفت‌وگو با فارس پیرامون تازه‌ترین اثر خود اظهار داشت: چندی است پژوهش درباره حضرت عباس علمدار کربلا را آغاز کرده‌ام.


وی با بیان اینکه تحقیق و گردآوری مستندات دو سال به طول انجامید، بیان کرد: برای تالیف این اثر که در قالب رمان ارائه خواهد شد مطالعات و تحقیقات فراوانی انجام داده‌ام و به تازگی نوشتن رمان را آغاز کرده‌ام.

خلیلی نام این اثر را «مولود آفتاب» مطرح کرد و ادامه داد: این اثر از ۵ سالگی حضرت عباس(ع) را روایت می‌کند یعنی از سال ۲۴ تا ۲۶ هجری را شامل می شود.

نویسنده «ترکه‌های درخت آلبالو» در پایان با بیان اینکه مجلد سوم کتاب «فتوا» قرار است از سوی یک ناشر دیگر منتشر شود توضیح داد: ناشر سابق کتاب را بدون اجازه منتشر کرد، از این رو با یکدیگر به مشکل داریم و من قصد دارم این اثر را از سوی ناشری دیگر چاپ کنم.

اکبر خلیلی در سال ۱۳۲۵ در خیابان شهباز (۱۷ شهریور کنونی) متولد شد و تحصیلات خود را تا مقطع دیپلم در رشته ادبی ادامه داد. در سالهای دفاع مقدس از خبرنگاران جنگ بوده و اکنون نیز از اعضای روزنامه‌نگاران مسلمان است.

وی علاوه بر دبیری سرویس ادبی روزنامه جمهوری اسلامی با روزنامه‌های کیهان و جوان نیز همکاری داشته است.

از بین آثار او رمان ترکه‌های درخت آلبالو، چندین جایزه از وزارت ارشاد و آثار برگزیده دفاع مقدس برده و داستان امام برای من آمد از مجموعه هفده به علاوه سه نیز جایزه بهترین داستان کوتاه مهر را به خود اختصاص داده است.

آثار: مجموعه داستان: هفده به علاوه سه، کارون پر از کلاه، شما نمی‌توانید ببینید، ادبیات گزیده، نون تافتون (زیر چاپ)،

رمان: ترکه‌های درخت آلبالو، چرا یکی شاهزاده می‌شود، فتوا (۳ جلد، زیر چاپ)، گام‌به‌گام با انقلاب (۲ جلد، تاریخی) شهر سدر و زیتون (سفرنامه لبنان، زیر چاپ)، کعبه هفتاد (سفرنامه‌ شبه رمان).

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری