کد خبر: 14520

آیت‌الله علوی گرگانی:

آیت‌الله علوی گرگانی گفت: انسان باید در زمانی که در قدرت است خداوند را فراموش نکند، خداوند فرموده‌ است هرکسی مرا فراموش کند خودش را هم فراموش می‌کند و باید در طول عمر به یاد خداوند باشیم.

به گزارش قم خبر به نقل از تسنیم، آیت‌الله علوی گرگانی پیش از ظهر امروز در دیدار با جمعی از افسران نیروی انتظامی قم با اشاره به آغاز ایام فاطمیه (س) اظهار داشت: خداوند در قرآن نکاتی را بیان کرده و تذکر داده است.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به آیه‌ای از قرآن فرموده‌اند ما بنده‌های خود را آفریده‌ایم و به وظایف خود هم عمل کرده‌ایم فزود: خداوند ابزار کمال را به ما داده است و ست و گوش و چشم از این ابزار هستند.

استاد برجسته حوزه علمیه بابیان اینکه در زمان ورود به دنیا هیچ‌چیز نمی‌دانستیم گفت: بعد از مدتی انسان در جهان توان شناخت پیدا می‌کند و خداوند فرموده است درزمانی که شما را ایجاد کردیم هیچ نبودید.

وی با اشاره به اینکه باید از سرنوشت خود آگاه باشیم افزود: با گذر شب و روز عمر ما از دست می‌رود و باید مراقب آن باشیم.

آیت الله علوی گرگانی با بیان اینکه خداوند در قرآن از آینده ما هم خبر داده است خاطرنشان کرد: خداوند فرموده است برخی را تا جایی می‌بریم که از او هیچ نمی‌ماند.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به اینکه انسان باید در زمانی که در قدرت است خداوند را فراموش نکند افزود: خداوند فرموده‌اند هرکسی مرا فراموش کند خودش را هم فراموش می‌کند.

استاد برجسته حوزه علمیه بابیان اینکه در خلقت خداوند هیچ دونفری مانند یکدیگر نیستند تصریح کرد: خداوند می‌فرمایند چه شده است که مرا قبول نمی‌کنید مگر نمی‌بینید شمارا متفاوت آفریده ایم و این‌یک قدرت است. زمانی که انسان می‌خواهد خدا را ببیند باید با نگاه به قدرت او در خلقت بندگان و این تفاوت‌ها او را ببیند.

وی بابیان اینکه در نیروی انتظامی کشور عمل شما مصداق جهاد اکبر است اظهار داشت: جهاد با نفس مصداقی از جهاد اکبر است و باید دائم مراقب این نفس بود و خودسازی داشت.

آیت‌الله علوی گرگانی با اشاره به اینکه جریان نیروی انتظامی هم مانند جهاد اکبر است گفت: دائماً باید مراقب شرایط داخل کشور باشید و این خدمت مقدس است و باید هدف و اجر خود را از خدا بگیرید و نیت شما رضای خدا باشد.

استاد برجسته حوزه علمیه بابیان اینکه شما باید برای نگه‌داشتن نظام زیر سایه ولایت تلاش کنید گفت: باید از حضرت زهرا (س) دریابیم که حامی ولایت باشیم و سایه ولایت که امام زمان (عج) است را بر سر داشته باشیم و این ولایت را درک کنید زیرا همه گذشتگان آرزوی درک این زمان را داشته‌اند.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به اینکه امام صادق (ع) فرمودند اگر در دوران امام زمان (عج) بودم خدمت او را می‌کردم، خاطرنشان کرد: باید قدر ایشان را دانست و البته ندیده معامله کردن کار سختی است ولی این اجر بالایی دارد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری