کد خبر: 3194

حساسیت رقابت در بازار سیستم عامل‌های همراه تا بدان حد بالاست که لاری پیج مدیر عامل گوگل را مجبور به اعتراض به سامسونگ کرده است.

به گزارش قم خبر ، فارس به نقل از تک رادار خبر داد، پس از آنکه مشخص شد سامسونگ قصد ندارد در ساعت های هوشمند خود از سیستم عامل آندروید ویر گوگل استفاده کند، لاری پیج به شدت به این شرکت اعتراض کرد.


ظاهرا سامسونگ در ساعت‌های هوشمند خود به جای اندروید از نرم افزار دیگری موسوم به Tizen استفاده خواهد کرد و همین مساله موجب درگیری لفظی شدید لاری پیج و جی وای لی مدیر عامل سامسونگ در هفته گذشته در جریان یک نشست خصوصی شده است.

لاری پیج به علت عدم سرمایه گذاری سامسونگ بر روی تولیدات نرم افزاری گوگل اظهار نارضایتی کرده و از این شرکت خواسته به علت سازگاری بالا بر روی استفاده از نرم افزار اندروید ویر متمرکز شود. پیشتر برخی شرکت های سازنده ساعت های هوشمند مانند ال جی از استفاده از اندروید ویر به عنوان نرم افزار اصلی تولیدات خود خبر داده بودند.

کارشناسان معتقدند سامسونگ با طراحی سیستم عامل ها و برنامه های جایگزین اندروید قصد دارد از اتکای خود به گوگل بکاهد و این مساله ای است که چندان به مذاق این شرکت خوش نیامده است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری