کد خبر: 2014

شهروندان ایالت بوستون آمریکا از این پس می‌توانند در زمان نشستن بر روی نیمکت‌های پارک‌ها گوشیهایشان را نیز شارژ کنند.

به گزارش قم خبر؛ فارس به نقل از بیزینس ویک خبر داد، این نیمکت ها که صوفا نام گرفته اند مجهز به پرت های USB هستند که از طریق آنها می توان گوشی تلفن همراه را شارژ نمود. نیمکت های مذکور انرژی مورد نیاز برای شارژ گوشیها را از نور خورشید تامین می کنند.

کاربران از همین طریق می توانند به اینترنت بی سیم متصل شوند و اطلاعات محلی مانند کیفیت هوا و میزان سروصداهای ناهنجار محیطی را نیز آپلود کرده و در اختیار مسئولان محلی قرار دهند. تا به حال دو مدل از این نیمکت ها در دو پارک شهر بوستون نصب شده و قرار است در آینده بر تعداد آنها افزوده شود.

طراحی این نیمکت ها به طور مشترک توسط Changing Environments صورت گرفته است. این شرکت توسط سه زن دانش آموخته دانشگاه MIT تاسیس شده که سی و چند ساله بوده و به ترتیب در زمینه طراحی، مهندسی الکترونیک و بازاریابی تخصص دارند. هر سه نفر اصالتا آلمانی هستند. کشور آلمان در زمینه استفاده از انرژی خورشیدی برای تامین برق سابقه طولانی و درخشانی دارد.

به نظر می رسد یکی از اهداف اجرای این طرح ترغیب مردم آمریکا به استفاده از انرژی خورشیدی به عنوان یک منبع قابل اتکای تامین انرژی است. همچنین با ارسال اطلاعات در مورد کیفیت هوا و انرژی های تجدیدپذیر مردم عادی علاقه بیشتری به این موضوعات پیدا خواهند کرد.

گفتنی است پشتیبانی فنی از این طرح توسط شرکت مخابراتی وریزون صورت گرفته و شرکت سیسکو هم هزینه نصب اولین نیمکت را پرداخت کرده است. بررسی ها نشان داده که روزانه بین ۱۲ تا ۲۰ نفر از این نیمکت ها استفاده کرده اند. شارژ کامل هر گوشی از این طریق به طور متوسط دو ساعت زمان می برد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری