کد خبر: 10542

کمیسیون فدرال ارتباطات امریکا در حال مذاکره با اپل است تا اطمینان حاصل شود این شرکت داده‌های مربوط به سلامت افراد را در اختیار افراد و نهادهای ثالث قرار نمی‌دهد.

به گزارش قم خبر ؛ فارس به نقل از دیزاین اند ترند خبر داد، اپل قرار است در بهار سال ۲۰۱۵ ساعت دیجیتال خود را عرضه کرده و در دسترس علاقمندان قرار دهد. از جمله امکانات این ساعت می‌توان به قابلیت ثبت تمامی اطلاعات مربوط به وضعیت سلامتی افراد مانند وضعیت ضربان قلب، تنفس، میزان تحرک و خواب و ... اشاره کرد.

انتشار اخباری در مورد ذخیره‌سازی این اطلاعات توسط اپل، مردم و نهادهای مدافع حقوق مدنی را نگران کرده که ممکن است اپل در زمینه نگهداری از این اطلاعات سهل انگاری کند یا آنها را در اختیار نهادهای اطلاعاتی و جاسوسی آمریکا قرار دهد.

آمار تکان دهنده‌ای که توسط کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا منتشر شده نشان می دهد که تاکنون ۱۲ شرکت طراح برنامه های مورد استفاده در این نوع ساعت‌ها که برای بررسی میزان سلامت و تحرک افراد به کار می‌رود، داده‌های کاربران خود را به شرکت‌های تبلیغاتی فروخته‌اند.

با افزایش نگرانی‌ها در این زمینه اپل اخیرا رسما موضع گیری کرده و قول داده که داده های شخصی کاربرانش را به مشتریان ثالث نفروشد. با این حال نگرانی در مورد میزان امنیت این خدمات و احتمال دسترسی هکرها به آنها باز هم از سوی کارشناسان مطرح شده است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری