کد خبر: 8996

استاندار تهران گفت: به تشکیل کمیته‌ای متشکل از سازمان تبلیغات اسلامی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، استانداری تهران و نیروی انتظامی اشاره کرد و گفت: در این کمیته حرکت‌ هیئت‌های عزاداری ساماندهی می‌شود تا با تداخل و افزایش ترافیک مواجه نشویم.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، سید حسین هاشمی در جلسه هماهنگی هیأت‌های مذهبی در ایام محرم اظهار داشت: یکی از مهمترین اتفاقاتی که در تاریخ شیعه اتفاق افتاده عاشورای حسینی است که هر سال باشکوه‌تر از سالهای دیگر برگزار می‌شود و علیرغم تکنولوژی‌های مختلفی که نسل جدید از آن بهره می‌برند ولی در ایام محرم و صفر جوانان بیشتر در عزاداری‌ها و مراسمات مذهبی شرکت می‌کنند.

وی ادامه داد: نخستین حرکت مردم نهاد در تاریخ بشریت حرکت‌های هیأت‌های مذهبی بوده است و این حرکت وسیع هر ساله گسترده‌تر از سالهای گذشته می‌شود.

هاشمی به حفظ وحدت مسلمانان با توجه به شرایط منطقه اشاره کرد و گفت: وحدت باید مورد توجه قرار بگیرد چرا که دشمنان با وحدت در جمهوری اسلامی مخالف هستند و می‌خواهند آن را تضعیف کنند.

استاندار تهران به تشکیل کمیته‌ای متشکل از سازمان تبلیغات اسلامی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، استانداری تهران و نیروی انتظامی اشاره کرد و گفت: در این کمیته حرکت‌های هیئت‌ها ساماندهی می‌شود تا با تداخل و افزایش ترافیک مواجه نشویم.

هاشمی با تأکید بر اینکه آمادگی کامل برای برگزاری محرم و صفر در استان تهران وجود دارد گفت: در این جلسه موضوع قمه‌زنی نیز مورد بررسی قرار گرفت که مراجع تقلید در این خصوص فتوای مشخصی دارند. این موضوع در سال گذشته مورد کنترل قرار گرفت و امسال نیز مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری