مدیر دفتر قرآن و عترت معاونت تهذیب حوزه‌های علمیه از رقابت هزار طلبه قمی در آزمون سالانه حفظ قرآن و نهج‌البلاغه 25 مهر امسال خبر داد.

به گزارش فم خبر , حجت‌الاسلام علی مقنی نصرآبادی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به آزمون سالانه حفظ قرآن و نهج البلاغه اظهار کرد: این آزمون هر ساله ویژه حافظان قرآن و نهج‌البلاغه برگزار می‌شود و به برگزیدگان این مسابقات امتیازاتی تعلق می‌گیرد.

وی از برگزاری آزمون سالانه حفظ قرآن و نهج البلاغه جمعه 25 مهر امسال خبر داد و افزود: بیش از هزار و 200 نفر از طلاب سراسر کشور در این آزمون در رشته‌های ثلث، نصف و کل قرآن و نهج البلاغه با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

مدیر دفتر قرآن و عترت معاونت تهذیب حوزه‌های علمیه خاطرنشان کرد: امسال شاهد گسترش حافظان نهج‌البلاغه در آزمون حفظ سالانه قرآن و نهج‌البلاغه هستیم و تعداد حافظان نهج‌البلاغه بر اساس آمار نسبت به سال‌های قبل دو تا سه برابر افزایش پیدا کرده است.

وی یادآور شد: نتایج آزمون سالانه حفظ قرآن و نهج‌البلاغه 40 روز پس از آزمون از طریق سایت دفتر قرآن و عترت و مدیریت‌های استانی اطلاع‌رسانی می‌شود.

مقنی نصرآبادی تصریح کرد: نزدیک به هزار نفر از طلاب قمی در شبستان نجمه خاتون حرم حضرت معصومه(س) 25 مهر امسال با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

وی با اشاره به امتیازات در نظر گرفته شده برای برگزیدگان این آزمون گفت: شهریه طلاب برگزیده افزایش پیدا می‌کند و از تسهیلات نهادهای حوزوی، آموزشی و تبلیغی و امتیاز ویژه انتقال از شهرستان به حوزه علمیه قم بهره‌مند می‌شوند.

مدیر دفتر قرآن و عترت معاونت تهذیب حوزه‌های علمیه یادآور شد: با برگزاری این آزمون علاقه طلاب به حفظ قرآن و نهج‌البلاغه افزایش پیدا می‌کند و استعدادهای آنها نیز کشف می‌شود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری