کد خبر: 8675

رضا قنبرزداه نابغه بابلی رکورددار حفظ قرآن در جهان شد.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، برای نخستین بار در جهان، رضا قنبرزاده درزی نوجوان بابلی در طی ۳۰ روز به مدت ۳۰ ساعت موفق به حفظ قرآن کریم به همراه تثبیت و معنای آن شد.

این نوجوان بابلی که هم اینک در مقطع تحصیلی دوم متوسطه در حال تحصیل است گفت: ۱۵ سال سن دارم و هم اینک در مقطع دوم دبیرستان مشغول تحصیل هستم.

رضا قنبرزاده درزی با اشاره به اینکه از شاگردان موسسه قرآنی مهر آفرین فاطمه الزهرا(س) بابل هستم، افزود: در طی ۳۰ روز به مدت ۳۰ ساعت موفق به حفظ قرآن کریم به همراه تثبیت و معنای آن شدم.

پدر این نابغه بابلی که به عنوان مشاور موسسات قرآنی مازندران مشغول فعالیت است نیز به خبرنگار فارس گفت: با اجرای طرح جدید در موسسه قرآنی مهرآفرین فاطمه الزهرا(س) به دنبال استعدادیابی و خلاقیت قرآنی در کشور هستیم.

علی اصغر قنبرزاده درزی افزود: جای بسی تاسف است که بیشتر موسسات نسبت به آموزش قرآن عملکرد مثبتی ندارند اما موسسه ما به دنبال تعلیم و آموزش صحیح و بهینه به قرآن‌آموزان است.

مشاور موسسات قرآنی مازندران بیان داشت: در این طرح کودکان و نوجوانان از بعد روان‌شناسی مورد سنجش و استعدادیابی قرار می‌گیرند تا در راستای منویات مقام معظم رهبری مبنی بر تربیت حافظان قرآن گام برداریم.

این مسئول خاطرنشان کرد: این طرح از سال گذشته در دستور کار موسسه قرآنی مهرآفرین قرار گرفت و از تابستان سال‌جاری کار خود را آغازکرد که تاکنون بیش از ۸۰ قران‌آموز زیر پوشش این طرح قرار گرفتند.

قنبرزاده اظهار داشت: تاکنون ۱۰ نفر دارای فاکتورهای مورد نیاز برای اجرای این طرح بوده تا در مدت زمان یک ماهه بتوانند کل قرآن را حفظ کنند.

وی تکنیک مورد استفاده در این طرح را روان‌شناسی و مدیریت برشمرد و افزود: به مدت هشت سال فعالیت روان‌شناسی دارم و پنج سال نیز مشغول آموزش قرآن کریم هستم.

مشاور موسسات قرآنی مازندران با اشاره به اینکه ۳۷۰ موسسه قرآنی در مازندران مشغول فعالیت است،گفت: بابل پایلوت اجرای طرح مرکز استعدادیابی مازندران شد که فرزندم رضا نخستین خروجی این طرح است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری