کد خبر: 8294

معاون آموزش حوزه‌های علمیه گفت: ستاد پذیرش حوزه‌های علمیه به صورت سازماندهی شده راه‌اندازی شده است.

به گزارش قم خبر به نقل از مرکز خبر حوزه، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالکریم فرحانی در اجلاسیه معاونین آموزش حوزه‌های علمیه با اشاره به هفته ولایت اظهار کرد: ماه ذی‌الحجه، ماه یاد و ذکر خدای متعال است و باید از فضایل این ماه به خصوص عید ولایت و امامت به خوبی استفاده شود.

وی افزود: خدای متعال در عید غدیرخم، دو برابر آن تعدادی را که در ماه مبارک رمضان می‌بخشد از بند آتش آزاد می‌کند.

معاون آموزش حوزه‌های علمیه تصریح کرد: یکی از ویژگی‌های ماه ذی‌الحجه ارتباط قوی با ولایت و استفاده از فضاهای معنوی این ماه عزیز ‌است.

فرحانی خاطرنشان کرد: تحول و خودیابی و به خدا رسیدن از دیگر ویژگی‌های دهه ولایت است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تقدیر از معاونین آموزش حوزه‌های علمیه بیان کرد: طی سال دو اجلاسیه یکی در ابتدای سال تحصیلی و دیگری در پایان سال تحصیلی برگزار می‌شود و برنامه‌ریزی، تغییر تقویم آموزشی و همچنین اجرای کامل محدوده درسی در این اجلاسیه برای معاونین تشریح می‌شود.

معاون آموزش حوزه‌های علمیه افزود: دسترسی به مسائل آموزشی توسط معاونین در سطح مدارس آغاز شده و تغییر محدوده‌های درسی با دو هدف کاهش تعطیلات در لبیک به مقام معظم رهبری و مراجع و افزایش کیفیت ارائه آموزش درسی اجرا شده است.

وی با بیان اینکه بخش زیادی از اختیارات به حوزه‌ها واگذار شده است، گفت: قدم بسیار خوبی در این راستا برداشته شده است.

معاون آموزش حوزه‌های علمیه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آماده‌سازی مدارس گفت: ستاد پذیرش حوزه‌های علمیه به صورت سازماندهی شده راه‌اندازی شده است که تا قبل از اسفندماه با تبلیغ در مدارس، مساجد و استفاده از دانشگاه‌ها برای جذب طلبه‌ها اقدام خواهد کرد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری