کد خبر: 8279

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قم گفت: موزه دفاع مقدس از سال 91 با متراژ پنج هکتار آماده ساخت شد که امیدواریم در سال 95 این موزه افتتاح شود.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس ، احمد حسینی سه‌شنبه شب در جلسه بنیاد قم‌پژوهی که در سالن جلسات موسسه طلوع مهر برگزار شد، با اشاره به اینکه خطر تحریف تاریخ انقلاب و هشت سال دفاع مقدس را تهدید می‌کند اظهار کرد: حرکت 15 خرداد که از قم شروع شد و یکی از افتخارات استان قم است در حال حاضر به‌نام استان دیگری به‌ثبت رسیده است.

وی با اشاره به ویژگی‌های دفاع مقدس استان گفت: استان قم تنها مرکزی است که به‌صورت ویژه به موضوع دفاع مقدس و انقلاب می‌پردازد و از سوی دیگر تبیین نقش روحانیت و نقش زنان در این دوره از مهمترین ویژگی‌های دفاع مقدس استان است.

حسینی با اشاره به خط‌مشی‌های بنیاد حفظ آثار و نشر آثار دفاع مقدس گفت: دفاع مقدس یک موضوع و یک آرمان انحصاری نیست و رسالت و مسئولیت آن بر عهده تمام قشرهای جامعه است تا بتوانیم به این وسیله از تهدیدات، تحریف‌ها و فراموشی‌ها جلوگیری کنیم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس قم تصریح کرد: تحریف‌های دفاع مقدس به‌دست افراد خودی و بیگانه و فراموشی‌ها نیز به‌دست افراد خودی، جامعه و بیگانه رخ می‌دهد که باید تلاش کنیم از تحریف‌ها و فراموشی‌ها به‌وسیله ظرفیت‌های موجود جلوگیری کنیم.

حسینی با اشاره به اینکه جامعه امروز ایران مدیون انقلاب و هشت سال دفاع مقدس است گفت: تمام الگوهای مورد نیاز امروز برای پیشرفت جامعه قابل احصا از دوران دفاع مقدس وجود دارد که می‌توان از آنها بهره گرفت.

وی ابراز کرد: بزرگترین خطای امروز دید انحصاری به دفاع مقدس است که باید در این مسیر به معنویت‌ها و حماسه دفاع مقدس بپردازیم و بگوییم افرادی که در صحنه جبهه‌ها بودند، تنها به علت شور و هیجان در صحنه حضور نداشتند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس قم با اشاره به ویژگی‌های انحصاری دفاع مقدس قم گفت: آغاز نهضت و نقش قم در انقلاب اسلامی، حضور رهبر کبیر انقلاب تا قبل از تبعید و بعد از انقلاب در قم، تقدیم نزدیک به 6 هزار شهید، کسب مقام دوم شهدا نسبت به جمعیت کشور، تقدیم 12 هزار جانباز و 588 آزاده، حضور مراجع عظام تقلید در جبهه و کسب رتبه نخست تقدیم شهدای روستایی از ویژگی‌های بارز دفاع مقدس استان قم است.

حسینی تصریح کرد: تدوین شناسنامه با رویکرد شهید، جانباز، آزاده و رزمنده در جغرافیای شهر و روستای قم، نقش معنوی و هدایتی علما و مراجع در دفاع مقدس، ارتباط عاطفی و اعتقادی متقابل فرماندهان با مراجع، کرامت و عنایت ویژه شهدای روحانی نسبت به سایر اقشار و تاریخ‌نگاری انقلاب از موضوعات قابل تحقیق و پژوهش در حوزه دفاع مقدس است.

وی با اشاره به ساخت موزه دفاع مقدس در استان قم گفت: این موزه از سال 91 با متراژ پنج هکتار آماده ساخت شد که امیدواریم در سال 95 افتتاح شود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری