کد خبر: 82

امام جمعه موقت تهران:

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه سیره امام موسی کاظم (ع) مفهوم ولایت را تبیین کرده است گفت: بزرگان دینی ما که در مسیر سیره ائمه اطهار (ع) قرار داشتند، به مقامی رسیدند که از پاکی به «مطهر» بودن رسیدند.

به گزارش قم خبر و به نقل از خبرگزاری تسنیم از قمو به نقل از مرکز خبر حوزه، حجت الاسلام والمسلمین صدیقی در جمع زائران حرم حضرت فاطمه معصومه سلام الله علی‌ها در شبستان امام خمینی (ره) با اشاره به آیه «ان الصلاه تنهی عن الفحشاء والمنکر» اظهار کرد: آنچه در نماز بسیار مورد توجه اولیای الهی قرار دارد، سجده است.

وی با اشاره به سیره امام موسی کاظم علیه السلام در سجده‌های طولانی تصریح کرد: بر اساس روایتی از نبی مکرم اسلام (ص) کسی که می‌خواهد در روز قیامت مطهر باشد، دامن موسی کاظم را بگیرد و راه او را ادامه دهد.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه مطهر شدن، در مقامات بسیار بالا‌تر از پاکی است، افزود: انسان‌ها ممکن است گناه کنند، ولی با توبه، خداوند آن‌ها را پاک می‌کند در حالی که مطهر بودن یعنی ذوب در وجود خداوند است که مختص اهل بیت علیهم السلام است؛ حال خداوند این فرصت را در اختیار ما قرار داده است.

حجت الاسلام والمسلمین صدیقی با بیان اینکه مطهر، مظهر علم و حکمت الهی است، تصریح کرد: بزرگان دینی ما که در مسیر سیره ائمه اطهار علیهم السلام قرار داشتند، به مقامی رسیدند که از پاکی به «مطهر» بودن رسیدند.

وی خاطر نشان کرد: در ادامه ارتباط با خداوند، ارتباط با بندگان خداوند است؛ در این عرصه در سیره امام کاظم علیه السلام هرچند ایشان در ظاهر در زندان هارون الرشید منزوی بودند، ولی شاگردان این امام همام شخصیت‌هایی بودند که در دستگاه بنی عباس نفوذ یافته و امور شیعیان را تسهیل می‌دادند.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه امام زمان (عج) «ید الله و عین الله» هستند، افزود: ما باید دلگرم باشیم که صاحب و آقا داریم؛ در صورتی که ما برای آن‌ها نوکری کنیم، آن‌ها نیز ما را سروری می‌کنند.

وی با تأکید بر جایگاه ولایت مداری خاطرنشان کرد: نکند در دستگاه ما ولایت جایگاهی نداشته باشد و تنها از ولایت اسمی در میان باشد و هر که هر کاری که بخواهد انجام دهد.

حجت الاسلام والمسلمین صدیقی تصریح کرد: در نظام جمهوری اسلامی ایران انتظار داریم که وزرا و مسئولان ولایت مدار باشند و فرامین ولایت را سرلوحه کارهای خود قرار دهند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری