عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: در روایاتی که از طریق شیعه و سنی رسیده، بر معرفت ولی در هر زمان تاکید شده است.

به گزارش قم خبر ، حجت‌الاسلام والمسلمین محمود رجبی امروز در گفت‌وگو با فارس در قم با اشاره به فرا رسیدن دهه ولایت اظهار کرد: مسئله ولایت در قرآن کریم در آیات متعددی با بیان‌های مختلف مورد تاکید قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: در آیات قرآن خداوند خطاب به پیامبر اکرم(ص) می‌فرماید اگر ولایت را به مردم ابلاغ نکنی، تلاش‌های پیشین ایشان که برای رساندن معارف اسلام صورت گرفته، به معنایی بی‌ارزش است و پیام الهی را ابلاغ نکردی.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه ولایت مهم‌ترین پیام الهی است گفت: تمام پیام‌ها در سایه ولایت مصون می‌ماند و درست به جامعه و نسل دیگر منتقل شده و زمینه اجرای آن فراهم می‌شود. ولایت کلید اسلام در روایات بوده و با این کلید افراد می‌توانند به آموزه‌ها و معارف اسلامی به شکل صحیح وارد شوند.

وی خاطرنشان کرد: دیدگاهی در مسیحیت به وجود آمد که بر اساس آن دین از سیاست و اجتماع کنار زده شد، در حالی که تدبیری که در اسلام برای این خطر اندیشیده شده مسئله ولایت است.

رجبی عنوان کرد: ولایت در حکومت اسلامی بر عهده پیامبر اکرم(ص) و امام معصوم بوده و در زمان غیبت ائمه معصومان(ع) به عهده ولی فقیه است.

وی یادآور شد: اگر بخواهیم دین دقیق، صحیح و بدون تحریف به دست مردم برسد و در جامعه اجرا شود، وابسته به ولایت است، به این دلیل قرآن مسئله ولایت را با این تاکید مطرح کرده و در روایاتی که از طریق شیعه و سنی رسیده، بر معرفت ولی در هر زمان تاکید شده است.

وی خاطرنشان کرد: کسی که امام و رهبر حقیقی خود را نشناسد و از دنیا برود، به مرگ جاهلیت از دنیا رفته است و مانند کسی است که ایمان و اعتقاد به اسلام را کسب نکرده است.

قائم مقام موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) عنوان کرد: محبت و مودت اهل بیت(ع) به عنوان ولی مسلمین در آیات قرآن قرار داده شده و اگر کسی بخواهد زحمات رسول اکرم(ص) را پاس بدارد، راه آن این است که به اهل بیت(ع) مودت داشته باشد، بنابراین معرفت، مودت، عشق و علاقه به اهل بیت(ع) بر اساس آیات قرآن و روایات ضرورت دارد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری