کد خبر: 81

معاون پژوهش جامعه المصطفی:

معاون پژوهش جامعه المصطفی گفت: جامعه المصطفی در حوزه نشر کتاب در داخل کشور ۱۷۱ و در خارج ۸۰ اثر در ۱۲ کشور و به ۸ زبان منتشر کرده است.

به گزارش قم خبر و به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، حجت الاسلام مهدی رجایی در مراسم آئین رونمایی از منشورات جامعه المصطفی در تالار قدس مجتمع عالی امام خمینی (ره) با اشاره به اهداف و رویکرد منشورات المصطفی اظهار کرد: در زمینه احیا تراث فعالیت‌های ارزشمندی در حوزه علمیه انجام شده اما با توجه به اهمیت این موضوع جامعه المصطفی با ظرفیت‌هایی که دارد سعی کرده در این زمینه فعالیت داشته باشد.

وی با بیان اینکه توزیع و نشر آثار در کشورهای اسلامی دارای نقاط ضعف است از همین رو ساماندهی نشر بین المللی از دیگر رویکردهای المصطفی است، افزود: ناشران در کشورهای اسلامی از ضعف در توزیع نشر و آثار اسلامی برخوردار هستند.

معاون پژوهش جامعه المصطفی خاطرنشان کرد: در فضای امروز دنیا که فضای الکترونیک پیشرفت می‌کند در نظر داریم در زمینه نشر الکترونیک بین المللی گام برداریم.

حجت الاسلام رجایی با بیان اینکه برای دستیابی به اهداف و سیاست‌ها نیازمند همدلی و همراهی همه مولفان و دانش آموختگان هستیم، گفت: در حوزه نشر کتاب در داخل کشور ۱۷۱، در خارج ۸۰ اثر در ۱۲ کشور و به ۸ زبان منتشر شده است.

معاون پژوهش جامعه المصطفی در زمینه انتشار نشریه عنوان کرد: ۱۷نشریه در داخل و ۱۳ نشریه در خارج از کشور منتشر شده است.

وی با اشاره به اینکه رویکرد در حوزه نشریات به سمت توسعه نشریات علمی پژوهشی و علمی ترویجی است، اظهار کرد: سال گدشته ۶ نشریه کار علمی ترویجی آن به نتیجه رسیده و مجوزهای آن اخذ شده است.

حجت الاسلام رجایی کل منشورات المصطفی را تا پایان سال ۹۲ ۱۷۷۲ اثر اعلام کرد و افزود: سال گذشته رتبه دوم را به لحاظ میزان نشر در موضوعات حدیث و رجال، مهدویت، فقه و اصول، فلسفه و کلام، حقوق، تاریخ و سیره، ادیان و مذاهب و علوم سیاسی کسب کردیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری