مدیر حوزه‌های علمیه خواهران گفت: نیازمند همگرایی به منظور ارتقای سطح فرهنگی شهر قم هستیم.

به گزارش قم خبر به نقل از روابط عمومی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام والمسلمین محمودرضا جمشیدی پنجشنبه سوم مهر ماه در دیدار شهردار، رئیس شورای شهر و نماینده قم در مجلس شورای اسلامی در سخنانی با بیان اینکه قم شهری محترم است، افزود: با این حال به این شهر از نظر فرهنگی کمتر توجه شده است.

وی با اشاره به حضور حدود 80 هزار روحانی و طلبه در شهر قم اظهار کرد: این ظرفیت عظیم می‌تواند دنیا را متحول کند اما از این ظرفیت عظیم غفلت شده است.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور با بیان اینکه شهر قم باید از ظرفیت روحانیان حداکثر استفاده را ببرد و روحانیان در این عرصه مسئولیت سنگینی دارند، ادامه داد: باید همگرایی جمعی بیشتری در عرصه فرهنگ قم ایجاد شود تا گام‌های بهتری برداریم.

وی با اشاره به برگزاری جلساتی با اعضای شورای اسلامی شهر برای مساعدت در این زمینه ادامه داد: تجربه نشان می‌دهد هر چه واحدهای حوزوی کوچک‌تر و بیشتری در مناطق مختلف داشته باشیم، نتایج بهتری به دست می‌آوریم زیرا این واحدهای حوزوی به کانون‌های فرهنگی و قرآنی تبدیل می‌شوند.

جمشیدی با اشاره به توجه امیرآبادی نماینده قم در مجلس شورای اسلامی به موضوع توسعه حوزه‌های علمیه خواهران در منطقه محروم نیروگاه قم اضافه کرد: امسال مدرسه‌ علمیه‌ای در این منطقه تاسیس شد و بدون تبلیغات برای جذب طلبه، استقبال فراوانی صورت گرفت. این امر نشان می‌دهد ظرفیت مناسبی برای پذیرش طلبه خواهر در این منطقه وجود دارد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری