کد خبر: 70

روحانی در افتتاحیه مجمع اتحادیه رادیو تلویزیون‌های اسلامی:

رئیس جمهور گفت: خود را باید برای یک نبرد فرهنگی عظیم با کشورهای صنعتی و مدرن آماده کنیم تا بتوانیم نسل جوان امروز و فردا را حراست کنیم.

به گزارش قم خبر و به نقل از خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور صبح امروز یکشنبه در مراسم افتتاحیه هفتمین مجمع اتحادیه رادیو تلویزیون‌های اسلامی طی سخنانی گفت: غرب می‌خواهد مصرف‌گرایی و لذت‌گرایی را بویژه برای نسل جوان ما، مسیر زندگی قرار دهد. امروز دنیای غرب نمی‌خواهد که دنیای اسلام در مسیر فناوری‌های مدرن قرار گیرد.

وی افوزد: آن‌ها سلطه و موفقیت خود را در انحصاری کردن فناوری‌های مدرن می‌دانند، به همین دلیل به بهانه‌های مختلف می‌خواهند دنیای اسلام و جهان در حال توسعه را همیشه با فاصله‌ای چند ساله با دنیای پیشرفته صنعتی خود قرار دهند.

رئیس جمهور تصریح کرد: این «بت تبعیض» و «بت لذت گرایی» باید شکسته شود و جای همه این بت‌ها، «توحید» بنشیند. اگر ما گوینده و عمل کننده لا اله الاا الله باشیم، حتما فلاح و رستگاری در کنار آن هست.

روحانی ادامه داد: خود را باید برای یک نبرد فرهنگی عظیم با کشورهای صنعتی و مدرن آماده کنیم تا بتوانیم نسل جوان امروز و فردا را حراست کنیم و بعثت پیامبر (ص) را در دل جوانان، پایدار و جاوادنه سازیم.

وی با بیان اینکه باید بازار «غذای حلال» را در همه دنیا بگسترانیم، گفت: باید تولید پاک و نظیف را جایگزین تولیدهای منحرف غربی کنیم.

رئیس جمهور تأکید کرد: باید تولید و عمل صالح را به عنوان یک برند در دنیای اسلام ایجاد کنیم. از فریاد‌ها و زرق و برق‌های دنیای غرب نباید بهراسیم. ما می‌توانیم موفق شویم و پیش‌رو باشیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری