کد خبر: 6711

فیلم سینمایی «پادشاه شن ها» در سیزدهمین جشنواره بین المللی مقاومت به نمایش در می‌آید. این فیلم در بخش مسابقه فیلم های سینمایی بین الملل حضور دارد.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، روابط عمومی جشنواره بین المللی فیلم مقاومت با اعلام این خبر افزود: پادشاه شن‌ها یا «ملک الرمال» عنوان فیلمی است به کارگردانی نجدت انزور فیلمساز سوری، که به قدرت رسیدن عبدالعزیز بن سعود را بعد از ائتلاف با جریان وهابی به تصویر می‌کشد.

«پادشاه شن‌ها» فیلمی است به کارگردانی کارگردان معروف سینمای عرب «نجدت اسماعیل انزور» که دو هنرپیشه ایتالیایی به ترتیب نقش‌های جوانی و پیری عبدالعزیز را بازی کرده‌اند:"مارکو فوشی" (Marco Foschi) و «فابیو تستی» (fabio testi). این فیلم با یک دید انتقادی، تاریخ به وجود آمدن دولت آل سعود در سرزمین نجد و حجاز را حکایت می‌کند.

ساخته شدن این فیلم جنجال زیادی در دنیای عرب به راه انداخته است. نمایش «پادشاه شن‌‌ها» در سوریه، با اعتراض صریح شاهزاده طلال بن عبدالعزیز، مواجه شد. در پی اکران این فیلم در سوریه «عدنان العایض» مفتی سعودی، در روز چهارشنبه ۷ آذر ۱۳۹۲ به سبب حمایت از دولت آل سعود به قتل «اسماعیل نجدت انزور» کارگردان این فیلم فتوا داد. خود «اسماعیل نجدت انزور» نیز پیش از این تهدیدهای رژیم سعودی را روزافزون خوانده و گفته بود: شرکت «محاماة» انگلیس که نماینده عربستان سعودی است ما را به کشاندن این پرونده به دادگاه تهدید کرده است. جرم ما توهین به خانواده سعودی و سوء استفاده از جایگاه آنان است.

"بشار اسد"رئیس‌جمهور سوریه به درخواست‌"طلال بن عبدالعزیز" که خواستار عدم اکران این فیلم در سوریه شده بود، اعتنایی نکرد و این فیلم در سوریه پخش شد و با استقبال گسترده مردم مواجه شد. این فیلم تاکنون از شبکه‌های تلویزیونی نمایش نیافته است لذا شبکه‌های اجتماعی نیز آن را ندارند. فقط چند تبلیغ چند دقیقه‌ای از آن وجود دارد. نجدت انزور» کارگران فیلم در مصاحبه با خبرنگار العالم گفت: «ما از حقایق صحبت می‌کنیم و تاریخ را تحریف نمی‌کنیم و اگر مخالفان راست می‌گویند چیزی درباره تاریخ سوریه و حفظ اسد تهیه کنند. تاریخ ما سرشار از انسان‌های شرافتمند است. لطفا تاریخ آنها را به ما نشان دهید.

سیزدهمین جشنواره بین­المللی فیلم مقاومت با رویکرد مقاومت، بصیرت و شکوفایی در گستره «سینمای ایران» و «سینمای بین­الملل» در قالب بخش‌های مختلف فیلم های سینمایی، سینمایی ویدیویی، کوتاه، مستند، چشم‌انداز سینمای مقاومت ایران، نشست‌های تخصصی و بزرگداشت سینماگران عرصه انقلاب و دفاع مقدس و برنامه‌های جانبی همزمان با هفته گرامیداشت دفاع مقدس درتهران، ۴۰۰ شهر کشور و هشت کشور جهان برگزار می شود. در تهران سینماهای فلسطین، عصر جدید و پردیس ملت میزبان میهمامان و علاقمندان برنامه ها و فیلم های جشنواره است.

اطلاعات تکمیلی در سایت جشنواره بین المللی فیلم مقاومت moqavematfilmfest.ir موجود است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری