کد خبر: 6457

حاج حسین همتی دانشجوی رشته حقوق دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز به شیوه‌ ای از پایان نامه‌ اش دفاع کرد.

به گزارش قم خبر به نقل از ایلنا، حاج حسین همتی جانباز جهادگر۷۰ درصد (قطع نخاعی) و دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز از پایان نامه‌اش در مقطع کار‌شناسی ارشد با حضور اساتید و داورانی از این دانشگاه و همچنین کریم مهری رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی در محل خانه‌اش و در بستر بیماری دفاع کرد.

وی که اخیراً در مقطع دکترای رشته حقوق خصوصی قبول شده است با دفاع از پایان نامه خود موفق شد در رشته الهیات و معارف اسلامی با گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی در مقطع کار‌شناسی ارشد فارغ التحصیل شود.

برپایه این گزارش، این جلسه دفاع از پایان نامه که متفاوت از سایر جلسات دفاعیه بود و جانبازی در بستر بیماری و تحمل کوله‌باری از درد و رنج نزدیک به ۳۰ سال با جانبازی قطع نخاعی بالای ۷۰ درصد، از پایان نامه‌اش تحت عنوان «بررسی فقهی ـ حقوقی قاعده دفع افسد به فاسد» با راهنمایی رحیم وکیل‌زاده، استاد مشاور؛ یکی از حقوقدانان و استاد داور؛ محمدرضا رنجبر و حمید عیوضی دفاع کرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی در این آیین برای جانبازان و به ویژه حسین همتی، آروزی سلامتی کرد و گفت: اگر صبر و تقوای خدایی در وجود این عزیزان نبود، این همه رنج و مشقت را تحمل نمی‌کردند.

کریم مهری با بیان اینکه تلاش و کوشش و مجاهدت علمی این جانباز جهادگر می‌تواند الگویی بی‌بدیل برای سایر دانشجویان و جهادگران باشد، افزود: از اداره امور ایثارگران سازمان و مدیران گروه حقوق دانشگاه آزاد اسلامی تبریز و شبستر و همه عزیزانی که در روند ادامه تحصیل اینجانباز جهادگر و سایر جانبازان منشأ خیر گردیده و همکاری لازم را بعمل آورده‌اند تشکر و قدردانی می‌‌کنم.

رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی در پایان آیین دفاع، از اساتید راهنما و مشاورین و هم چنین داوران این جلسه دفاعیه با اهدای لوح تقدیر، تجلیل کرد.

جانباز سنگر ساز بی‌سنگر حاج حسین همتی، در دوران دفاع مقدس در قالب تیپ پشتیبانی و مهندسی جنگ جهاد سازندگی آذربایجان، بعد از سال‌ها تلاش در خدمت رسانی به رزمندگان اسلام، در مورخه ۲۰ بهمن ماه سال ۶۴ در عملیات والفجر ۸ در منطقه فاو، در مورخه ۱۹ دی ماه سال ۶۵ در عملیات کربلای ۵ در منطقه شلمچه و در ادامه این عملیات در مورخه ۱۹ فروردین سال ۶۶ به درجه پرافتخار جانبازی نایل، و اینک سال هاست که با تحمل توانمندانه کهنه زخم‌های یادگار دوران پرافتخار دفاع مقدس، بر افتخار خود افزوده و بیش از پیش به گنجینه صبر و تحمل و استواری، مبدل می‌شود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری