معاون تبلیغ و ارتباطات مرکز تخصصی نماز از برگزاری طرح خانه بهشتی در سراسر کشور ویژه خانواده‌های کارمندان ادارات برای آموزش مفاهیم نماز به آنها خبر داد.

خبرگزاری فارس: طرح خانه بهشتی در سراسر کشور برگزار می‌شود

به گزارش قم خبر ، حجت‌الاسلام اسماعیل ولی‌خانی در گفت‌وگو با فارس در قم با اشاره به طرح خانه بهشتی اظهار کرد: این طرح ویژه برای خانواده‌های ارگان‌های دولتی، اولیا و مربیان دانش‌آموزان برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: این طرح در قالب چهار و شش ساعت برگزار می‌شود و در این طرح شیوه‌ها و مهارت‌های انتقال مفاهیم دینی به فرزندان و خانواده‌های آنها آموزش داده می‌شود.

معاون تبلیغ و ارتباطات مرکز تخصصی نماز عنوان کرد: طرح خانه بهشتی با محوریت معارف نماز برگزار می‌شود و کتابی با عنوان خانه بهشتی در این دوره در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: در این طرح هر یک از ارگان‌های دولتی می‌توانند درخواست خود را مبنی بر برگزاری طرح ارائه کنند تا طرح خانه بهشتی را برای آنها برگزار کنیم.

ولی‌خانی یادآور شد: طرح خانه بهشتی به دبیران ستاد اقامه نماز استان‌ها معرفی شده و مرکز تخصصی نماز نیز برای برگزاری این طرح اعلام آمادگی کرده است.

وی با اشاره به اهداف طرح خانه بهشتی گفت: این طرح شیوه‌های انتقال مفاهیم دینی به فرزندان و چگونگی برخورد پدر و مادران با فرزندانی که تارک‌الصلاة هستند را می‌آموزد.

معاون تبلیغ و ارتباطات مرکز تخصصی نماز طرح معراج را از جمله طرح‌های مرکز تخصصی نماز ذکر کرد و افزود: این طرح در قالب دوره 120 ساعته تربیت مربی نماز برگزار می‌شود و اکنون در استان‌های تهران، گلستان، سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی و چهارمحال و بختیاری برگزار شده است.

وی نماز در قرآن، اسرار نماز، آثار نماز، نماز و خانواده، شیوه‌های دعوت فرزندان به نماز، شیوه‌های بیان احکام نماز، شیوه‌های کلاس‌داری، پرسش و پاسخ و آداب نماز را از جمله موضوعات مطرح شده در این طرح ذکر کرد.

ولی‌خانی یادآور شد: طرح محراب شامل نشست‌های دانش‌آموزی و خانواده بوده که تاکنون در استان‌های گلستان، چهار محال و بختیاری، کرمانشاه، زنجان، ‌مازندران، خراسان شمالی، فارس و آذربایجان‌شرقی برگزار شده است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری