رئیس دانشگاه کاتولیک فرانسه در بازدید از کتابخانه دانشگاه ادیان گفت: همکاری‌های علمی و فرهنگی این دو دانشگاه راهکار خوبی برای ارتقاء روابط ایران و فرانسه است.

خبرگزاری فارس: لزوم گسترش تعاملات علمی و فرهنگی دانشگاه فرانسه و ایران

به گزارش قم خبر به نقل از فارس ، ظهر امروز پروفسور دو لاهوک رئیس دانشگاه کاتولیک فرانسه به همراه پروفسور بوت سام از اساتید این دانشگاه در مطالعات دینی از دانشگاه ادیان و مذاهب اسلامی بازدید کرده و با حجت‌الاسلام و المسلمین نواب رئیس این دانشگاه دیدار کردند.

رئیس دانشگاه کاتولیک فرانسه در بازدید از کتابخانه دانشگاه ادیان از وجود منابع پربار علمی در این کتابخانه ابراز شگفتی کرد و گفت: در کتابخانه این دانشگاه تمام کتب مرتبط با مطالعات ادیان وجود دارد.

همچنین دو لاهوک در نشستی با رئیس دانشگاه ادیان خواستار گسترش تبادلات فرهنگی و علمی شد و اظهار کرد: همکاری‌های علمی و فرهنگی این دو دانشگاه راهکار خوبی برای ارتقاء روابط ایران و فرانسه است.

حجت الاسلام و المسلمین نواب نیز در این نشست بر گسترش روابط علمی و پژوهشی بین دانشگاه کاتولیک فرانسه و ادیان و مذاهب اسلامی تاکید کرد و گفت: دانشگاه ادیان از تبادل استاد و دانشجو، برگزاری دوره‌های آموزشی کوتاه مدت و بلند مدت در هر دو دانشگاه و همکاری‌های پژوهشی استقبال می‌کند.

وی در پایان لوح یادبود دانشگاه ادیان و مذاهب اسلامی را به پرفسور دو لاهوک تقدیم کرده و  از حجت‌الاسلام دکتر جازاری دانش آموخته دانشگاه سوربن فرانسه خواست تا پل ارتباطی بین دو دانشگاه برای اجرای این همکاری‌ها باشد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری