رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه صرف ملا بودن کافی نیست و صرف سیاسی بودن هم بدون علم درست نیست گفت: حوزه‌ها باید روحانیون را تجهیز کرده و از درس و بحث‌ها برای نیازهای امروزی و نیازهای دنیای اسلام کادرسازی شود.

خبرگزاری فارس: اهتمام حوزه‌های علمیه به کادرسازی براساس نیازهای دنیای اسلام

به گزارش قم خبر به نقل از روابط عمومی مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، آیت‌الله محمد یزدی در دیدار هیئت رئیسه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم به بیان چند نگرانی خاص در باب حوزه علمیه پرداخت و گفت: نگرانی اول من این است که در حوزه متأسفانه درس و بحث‌ها به سمت جدایی دین از سیاست حرکت می‌کند بنابراین نمایندگان طلاب باید آنان را زیرنظر و کنترل داشته باشند چرا که یک طلبه باید هم خوب درس بخواند و هم از مسائل فرهنگی و سیاسی کشور مطلع باشد.

وی عدم توجه کافی به مسائل اخلاقی طلاب را دومین نگرانی خود بیان و تأکید کرد: آموزش‌های غیرمستقیم از طریق اساتید به طلاب باید صورت بپذیرد و حتی مسائل خانوادگی هم باید در قالب مسائل اخلاقی گنجانده شود و یا جلساتی برای خانواده‌های طلاب برگزار شده و از اساتید فن استفاده شود.

آیت‌الله یزدی در بخش دیگری از سخنان خود به تربیت طلاب فاضل و آگاه به مسائل شرعی برای کادرسازی برای شورای نگهبان، قوه قضائیه، دادستانی کل کشور و مسؤلیت‌های کلان اشاره کرد و بیان داشت: یکی از نگرانی‌های بزرگ من این است که متأسفانه ما برای چنین امری، کار خاص نکرده‌ایم و حوزه باید به این مسئله توجه جدی داشته باشد.

در ابتدای این دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی‌نژاد رئیس مجمع نمایندگان طلاب ضمن بیان مطالبی درباره فعالیت‌های مجمع و ارتباط آن با جامعه مدرسین و نقش جامعه مدرسین در راستای پیشرفت و ارتقای کیفی مجمع ابراز کرد: مجمع نمایندگان طلاب می‌تواند واسطه‌ای بین طلاب و جامعه محترم مدرسین باشد و در واقع مجمع معین و یاور این نهاد مقدس و مسؤلین حوزه و نظام و مراجع عظام تقلید باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به اقدامات جامعه مدرسین مانند انتخاب اعضای جدید، برگزاری جلسات با علمای بلاد و تشکیل مجمع اساتید اشاره و تأکید کرد: این اقدامات بسیار مؤثر بوده است.

همچنین در این دیدار حجج‌الاسلام والمسلمین رضوی، تکیه‌ای، همتیان و حسینی‌کیا از اعضای هیئت رئیسه مجمع در سخنانی جداگانه از توجهات جامعه مدرسین به ویژه آیت‌الله یزدی در حمایت از مجمع قدردانی کردند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری