مدیر حوزه‌ای علمیه کشور گفت: هنگامی که دچار بیماری قلبی شده بودم، به حضرت معصومه(س) گله کردم و شخصی خوابی دید و در خواب حضرت به او فرمودند «به سید هاشم بگویید از ما گلایه نکند، خیال می‌کند به تنهایی حوزه‌های علمیه را اداره می‌کند».

به گزارش قم خبر به نقل از مرکز خبر حوزه،  مدیر حوزه های علمیه کشور ظهر امروز در دیدار با کاروان «زیر سایه خورشید» خادمین حرم رضوی، با تاکید بر این که نوکری آستان اهل بیت(ع) بی پاسخ نمی ماند، اظهار کرد: اهل بیت(ع) شاهد اعمال و رفتار ما هستند، لذا باید محبت آنان را به خود جلب کنیم، البته این کار نباید شعاری و صرف ادعا باشد.

مدیر حوزه های علمیه با اشاره به روایتی از پیامبر اکرم(ص)، افزود: نبی مکرم اسلام(ص)فرمودند "برای هرچیزی پایه و اساسی وجود دارد و اساس و پایه اسلام نیز محبت ما اهل بیت است" و باز در روایت دیگری آمده است که "حب ما اهل بیت باعث آمرزش گناهان و افزایش حسنات در پرونده اعمال می شود"؛ بنابراین باید همه ما باید در درجه اول اهل بیت(ع)را بشناسیم و نسبت به آنان معرفت پیدا کنیم و از آنان اطاعت کرده و در نهایت نیز با تمام وجود به این بزرگواران عشق بورزیم.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با بیان این که محبت و معرفت نسبت به اهل بیت(ع) باید دوطرفه باشد، خاطرنشان ساخت: کاری کنیم حضرات معصومین(ع) نیز ما را بشناسند و جزء محبین و شیعیان واقعی خود به حساب آورند، برای این کار باید تمام زوایای زندگیمان بوی خدایی بدهد.

آیت الله حسینی بوشهری تاکید کرد: باید بدانیم که براساس تاکید قرآن کریم، اهل بیت(ع) شاهد اعمال و رفتار ما هستند، لذا باید تمام تلاشمان این باشد که محبت آنان را به خود جلب کنیم، البته این کار نباید شعاری و صرف ادعا باشد.

معاون جامعه و مردم جامعه مدرسین حوزه خطاب به خادمین حرم مطهر رضوی، گفت: شما خدام در اوج پادشاهی قرار دارید، قدرخود را بدانید وآگاه باشید که اهل بیت(ع) به همه ما و شما عنایت دارند و نوکری این آستان بی پاسخ نخواهد ماند.

مدیرحوزه های علمیه به پرچم متبرک حرم مطهر رضوی که خادمان بارگاه علی بن موسی الرضا(ع) آن را با خود به قم آورده اند، اشاره کرد و گفت: این پرچم پیام دارد و پیام آن، پراکنده کردن عطر محبت اهل بیت(ع) در قلوب تک تک مردم است. اگر شهر به شهر و روستا به روستا با این پیام حرکت کنید، خواهید دید که دلها به سوی حرم مطهر رضوی سرازیر می شود و مردم شیفته محبت و دلداده اهل بیت(ع)خواهند شد.

آیت الله حسینی بوشهری با اشاره به عنایات اهل بیت(ع) به حوزه های علمیه، تصریح کرد: در شبِ یکی از آن سخنرانی‌ها دچار ناراحتی قلبی سختی شدم و دکترها گرفتگی رگ‌های قلب را عامل این ناراحتی بیان کردند و بنده برای درمان بیماری خود به حضرت معصومه (س) متوسل شدم و از ایشان گلایه کردم که چرا خادم کریمه اهل بیت‌ (ع) باید دچار بیماری شود.

امام جمعه قم عنوان کرد: فردای آن روز با جمعی از ائمه جمعه دیدار داشتم که فردی در اتاق را زد و برای دیدن بنده بسیار عجله داشت،‌ در نهایت از پیام حضرت معصومه (س) در خوابش سخن گفت که حضرت به او فرموده‌اند «به سید هاشم بگویید از ما گلایه نکند، خیال می‌کند به تنهایی حوزه‌های علمیه را اداره می‌کند».

در ابتدای این دیدار، حجت الاسلام والمسلمین مرتضی دهشت، روحانی کاروان «زیر سایه خورشید» ،گزارشی از برنامه های سفیران بارگاه رضوی ارائه داد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری