عضو هیئت علمی جامعةالمصطفی العالمیه گفت: حرم حضرت معصومه(س) پناهگاهی امن برای مسلمان و غیرمسلمان است.

خبرگزاری فارس: حرم حضرت معصومه(س) پناهگاهی امن برای مسلمان و غیرمسلمان است

به گزارش قم خبر ، حجت‌الاسلام محمدرضا سودمند در گفت‌وگو با فارس در قم با اشاره به دهه کرامت و روز دختر اظهار کرد: حضرت معصومه (س) الگوی زنان است و عبادات، رفتارها و زندگی آن حضرت از اصولی است که همواره باید مورد توجه همه زنان عالم باشد.

وی افزود: شخصیت آن حضرت باید برای همگان مشخص شود تا ایشان بتوانند الگوی بانوان باشند.

عضو هیئت علمی جامعةالمصطفی‌العالمیه به حجاب، عفاف، عبادات، صله رحم و نحوه برخورد حضرت معصومه (س) با دیگران اشاره کرد و گفت: همه رفتارهای آن حضرت الگوی افراد بوده و تاسی از آنها سعادت و عاقبت‌بخیری را به همراه خواهد داشت.

سودمند به لقب حضرت معصومه(س) اشاره و بیان کرد: امام رضا(ع) لقب معصومه را به دلیل معصومیت، پاکی از گناه، صبر و بی‌خطایی به خواهر بزرگوار خود عطا کردند.

وی افزود: منش، حجاب، نور، بزرگواری، عظمت، فعالیت‌ها و نحوه برخورد آن حضرت با مردم همواره همگان را مورد تاثیر قرار می‌داده است.

عضو هیئت علمی جامعةالمصطفی‌العالمیه حرم حضرت معصومه (س) را ملجا آمال مردم دانست و تاکید کرد: همگان در لحظات گرفتاری و مشکلات و با هدف نزدیکی به خدا به حرم ایشان پناه آورده و آرام می‌شوند.

سودمند با اشاره به اینکه ائمه اطهار(ع) وسیله نزدیکی به خداوند هستند خاطرنشان کرد: شفاعت خواستن و وسیله قرار دادن بزرگان و ائمه اطهار(ع) بهترین روش برای نزدیکی به خداوند و بهره‌مندی از الطاف او است.

وی با بیان اینکه وارد شدن به حرم اهل بیت(ع) نیازمند دارا بودن شرایطی است تصریح کرد: زمانی که به حرم مشرف می‌شویم باید به گونه‌ای باشیم که گویا به سوی پاکی‌ها حرکت می‌کنیم و در مسیر آنها گام برمی‌داریم.

عضو هیئت علمی جامعةالمصطفی‌العالمیه با اشاره به اینکه در همه حال باید از زندگی ائمه اطهار تاثیر (ع) بگیریم خاطرنشان کرد: وجود حرم حضرت معصومه(س) در قم دلیلی محکم برای پاکی و حجاب است.

سودمند یادآور شد: عظمت حضرت معصومه(س) تا حدی است که افراد غیرمسلمان نیز مورد تاثیر قرار گرفته و حرم ایشان را پناهگاهی امن می‌دانند.

وی تصریح کرد: حرم حضرت معصومه (س) نهایت کمال انسان و وسیله‌ای برای قرب الهی است و زمانی که به سمت آن برویم به سوی معنویت، پاکی و خوبی پیش رفته‌ایم و سعادت زندگیمان را تضمین می‌کنیم.

عضو هیئت علمی جامعةالمصطفی‌العالمیه با اشاره به اینکه فاصله گرفتن از منیت معنویت و سعادت را به همراه خواهد داشت تاکید کرد: ائمه اطهار(ع) وسیله هستند و برای نزدیکی به خدا باید به ریسمان آنها چنگ بزنیم.

سودمند به افراد نادان اشاره کرد و گفت: این‌ها به دنبال قطع ارتباط با خداوند هستند و از روی نادانی ارتباطشان را با او قطع کرده و دور شده‌اند.

وی بیان کرد: زمانی که با اعتقاد دعا کنید به خدا نزدیک‌تر شده و حضورش را در زندگی به راحتی حس می‌کنید.

عضو هیئت علمی جامعةالمصطفی‌العالمیه تاکید کرد: دوری از ائمه اطهار(ع) به معنی فاصله گرفتن از معنویت و احکام الهی است و همین فاصله آرامش را از آدمی می‌گیرد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری