رئیس دانشکده الهیات دانشگاه قم با اشاره به عظمت مقام حضرت معصومه(س) گفت: ایشان تنها امام‌زاده‌ای هستند که زیارت‌نامه دارند.

خبرگزاری فارس: حضرت معصومه(س) تنها امام‌زاده بانویی هستند که زیارت‌نامه دارند

به گزارش قم خبر ، حجت‌الاسلام محمدعلی راغبی در گفت‌و‌گو با فارس در قم روایات امام جعفر صادق(ع)، امام رضا(ع) و امام جواد(ع) را بهترین راه شناخت مقام والای حضرت معصومه(س) عنوان و اظهار کرد: برای شناخت مقام این حضرت باید روایات نقل شده، مورد توجه قرار گیرد.

وی به جمله امام رضا(ع) در مورد ثواب زیارت حضرت معصومه(س) اشاره کرد و گفت: هر فردی که به حق حضرت معصومه(س) آشنا باشد و ایشان را زیارت کند، بهشت را بر خود واجب کرده است.

رئیس دانشکده الهیات دانشگاه قم به مقام والای حضرت معصومه(س) اشاره و بیان کرد: قم منشاء خیرات و برکات شده و همین امر نشان‌دهنده عظمت مقام ایشان است.

راغبی قم را بزرگ‌ترین مرکز علمی و پژوهشی جهان دانست و گفت: عظمت این شهر به دلیل مقام حضرت معصومه(س) است و در صورتی که از عظمت مقام ایشان آگاه شویم، از برکات وجودی آن حضرت بهره‌مند می‌شویم.

وی خاطرنشان کرد: شناخت صحیح حضرت معصومه(س) زمانی محقق می‌شود که عارف به حق آن حضرت باشیم و در این صورت می‌توانیم به بزرگی مقام ایشان پی ببریم.

رئیس دانشکده الهیات دانشگاه قم با اشاره به اینکه امام رضا(ع) لقب معصومه را به حضرت فاطمه معصومه(س) دادند، تصریح کرد: این عصمت به دلیل پاکی از هر گونه گناه و خطا است.

راغبی افزود: آن حضرت از هرگونه گناه و مکروه پاک و معصوم بودند به همین دلیل بهشت برای افرادی که به زیارت آن حضرت می‌روند، واجب است.

وی با اشاره به پاکی و عصمت حضرت معصومه(س) تصریح کرد: حضرت معصومه(س) الگویی برای همه زنان و دختران بوده و پاکی و عظمت ایشان نشان‌دهنده مقام شفاعت‌کنندگی آن حضرت است.

رئیس دانشکده الهیات دانشگاه قم به مقام شفاعت آن حضرت اشاره کرد و گفت: والایی مقام حضرت معصومه(س) ایشان را الگویی پاک برای همگان ساخته است.

راغبی با بیان اینکه حضرت معصومه(س) منشاء خیرات و برکات در جامعه است، بیان کرد: پاکی و عصمت حضرت معصومه(س) تا حدی است که زیارت‌نامه‌ای مختص ایشان نقل شده است و حضرت معصومه(س) تنها امام‌زاده خانمی است که به مقام عصمت نائل شده است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری