استاندار قم گفت: دهه سراسر نور و رحمت کرامت، فرصت نابی است تا مردم بار دیگر پیوند عمیق و ناگسستنی خود با مقام رفیع ولایت و ذریه مطهر ایشان را به جهانیان نشان دهند.

خبرگزاری فارس: مردم در دهه کرامت پیوند ناگسستنی با ولایت را به دنیا نشان می‌دهند

به گزارش قم خبر به نقل از فارس ، در پیام استاندار قم به مناسبت دهه کرامت آمده است: یکم تا یازدهم ذی القعده، به نام «دهه کرامت›› نامگذاری شده است.

فرخنده دهه‌ای که در آغازش، معصومه کوثری از نور، بانوی کرامت، خواهر خورشید، عمه سادات و نگین انگشتر ولایت و امامت دیده به جهان می‌گشاید، بانوی ثانی، که شافع شیعیان است و نامش زینت بخش قم، پاداش زیارت با معرفتش، جنت برین و شکوه و شوکت گنبد و بارگاه طلایی‌اش، تجلی گاه قبر مطهر و بی نام و نشان زهرای اطهر (س) است.

در ادامه این پیام آمده است: میانه این دهه خجسته جشن ولادت با سعادت حضرت احمد بن موسی کاظم(ع) مشهور به شاهچراغ نگین سبز شیراز و پایانش میلاد پر شور و شعف عالم آل محمد(ص)، هشتمین حجت سرمد، نگین تابان وطن، غریب آشنا، حضرت امام رضا(ع) است، امام رئوفی که در ظلمات تاریخ، همچون خورشید درخشان عالم تاب، از خاک خراسان سر بر کشید و رنج سفر از «مدینه» تا «توس» را به جان خرید تا به یمن این هجرت پر برکت، ایران اسلامی برای همیشه معطر به عطر شمیم رضوی و تشعشع انوار نورانی ولایت و امامت باشد.

در این پیام اضافه شده است: وجود مضجع شریف امام رضا(ع) و بارگاه منور و قدسی حضرت معصومه(س) و حرم مطهر احمد بن موسی (ع) در خاک پاک این سرزمین، نه تنها با ارزش‌ترین افتخار معنوی برای مردم خراسان، قم و فارس، بلکه افتخاری برای کل کشور، جهان تشیع و حتی جهان اسلام است و دهه سراسر نور و رحمت کرامت، فرصت نابی است تا میلیون‌ها محب اهل بیت(ع) در سراسر کشور، عطر و بوی دلنواز حرم رضوی و فاطمی را با جان و دل استشمام کرده و با عرض ارادت ویژه به ساحت مقدس خاندان پاک و مطهر رسول الله(ص)، بار دیگر پیوند عمیق و ناگسستنی خود با مقام رفیع ولایت و ذریه مطهر ایشان را به جهانیان نشان دهند. دهه کرامت پیام آور جشن و شادی، بستری مناسب برای ترویج فرهنگ و معارف نورانی ائمه اطهار(ع) و خوانی است به وسعت همه دنیا که هر دلداده و عاشق آل الله می‌تواند از الطاف و کرامات بیشمار این خوان گسترده بهره مند شود.

در پایان این پیام تصریح شده است: اینجانب فرا رسیدن دهه نورانی کرامت و میلاد فرخنده کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه(س) و روز دختر، میلاد حضرت شاهچراغ(ع) و زاد روز ولادت پر نور و سرور پیشوای هشتم، آیت حق، نگین درخشان وطن، حضرت علی بن موسی الرضا (ع) را به تمام شیعیان و محبان اهل بیت(ع) تبریک و تهنیت گفته، امیدوارم خداوند متعال توفیق پیروی از انبیاء و اوصیای الهی و بهره‌مندی از شفاعت این گوهرهای زیبای هدایت و سعادت را به همه ما مسلمانان، عنایت کند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری