نماینده ولی فقیه در امور حج و سرپرست زائران ایرانی گفت: حضور در سرزمین وحی فرصت مناسبی برای ارتقاء اخلاقی حجاج و عمره‌گذاران است و باید از بانوان طلبه در این راه بهره برد.

خبرگزاری فارس: حضور در سرزمین وحی فرصتی برای ارتقاء اخلاقی حجاج است

به گزارش قم خبر به نقل از روابط عمومی حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعلی قاضی‌عسگر در دیدار مدیر حوزه‌های علمیه خواهران با تجلیل از گام‌های موفق و موثر حوزه‌های علمیه خواهران در ترویج فرهنگ دینی، اظهار کرد: حل معضلات فرهنگی و اجتماعی نیازمند سرمایه‌گذاری جدی در حوزه‌های علمیه خواهران است.

وی افزود: نگاه به حوزه‌های علمیه خواهران نه‌فقط برای پاسخ به نیازهای داخل کشور، بلکه باید با توجه به تقاضاها و گرایش‌ها به اسلام در خارج از کشور باشد.

قاضی‌عسگر حضور بانوان نخبه حوزوی در عمره را بسیار مفید دانست و گفت: مایل به توسعه پژوهش‌های مرتبط با حوزه‌های علمیه خواهران و استفاده از ظرفیت پایان‌نامه‌های آنان هستیم.

وی با بیان اینکه باید از مهارت‌های رفتاری و اخلاقی حوزه‌های علمیه خواهران در عمره و حج بهره برد اضافه کرد: حضور در سرزمین وحی فرصت مناسبی برای ارتقاء اخلاقی حجاج و عمره‌گذاران است و باید از بانوان طلبه در این راه بهره برد، باید از حج و عمره استفاده کنیم تا آرامش را در میان مردم افزایش دهیم.

نماینده ولی فقیه در امور حج با اشاره به اینکه نیمی از عمره‌گذاران و حجاج را بانوان تشکیل می‌دهند اظهار کرد: حضور بانوان طلبه‌ای که سایر بانوان بتوانند مسائل خود را با آنها مطرح کنند، بسیار مفید است.

وی گفت: با توجه به دانش و مهارت بانوان طلبه استفاده از آنها به عنوان معینه کاروان ضروری است و باید سازوکاری فراهم شود که از طلاب در این قالب بهره برد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری