مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم افراط و تفریط را یکی از آسیب‌های فعالیت هیئت‌های مذهبی ذکر کرد و از این تشکل‌ها خواست مراقب باشند بهانه دست دشمن ندهند.

خبرگزاری فارس: هیئت‌های مذهبی مراقب باشند بهانه دست دشمن ندهند

به گزارش قم خبر به نقل از روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم، حجت‌الاسلام والمسلمین عباس اسکندری در جلسه شورای هیئت‌های مذهبی استان که با موضوع تحولات منطقه، شبکه‌های ماهواره‌ای و برنامه‌های فرهنگی ماه محرم برگزار شد، به تشریح روند شکل‌گیری جریان مقاومت در منطقه پرداخت و اظهار کرد: در سال‌های اولیه اشغال فلسطین توسط رژیم صهیونیستی، با اینکه اسرائیل هنوز بنیه نظامی و اقتصادی نداشت و لابی‌های صهیونیستی به این گستردگی نبود، برخی کشورهای اسلامی حتی 6 روز در نبرد با این رژیم دوام نیاورده‌اند، اما پس از پیروزی انقلاب اسلامی و شکل‌گیری جریان مقاومت می‌بینیم که غزه مظلوم 33 روز در برابر هجمه‌های سهمگین و سنگین صهیونیست‌ها مقاومت می‌کند و اسرائیل با آن همه دلارها و تسلیحات نظامی که در اختیار دارد، در برابر موشک‌های نیروهای مقاومت زمین‌گیر می‌شود.

وی محکومیت جهانی ملت‌ها (به ویژه در اروپا و آمریکا) علیه جنایت‌های رژیم صهیونیستی در غزه را بی‌سابقه توصیف کرد و گفت: این حمایت‌ها از ثمرات حمایت بی‌چون و چرای جمهوری اسلامی ایران از ملت مظلوم فلسطین، فریادهای امام و رهبری و حضور گسترده در راهپیمایی روز جهانی قدس است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم با بیان اینکه آمریکا نسبت به اجرایی کردن توطئه‌های نظام سلطه از طریق رژیم صهیونیستی ناامید شده، شکل‌گیری گروه‌های تکفیری و حمایت‌های همه جانبه از آنها را حربه دیگر آمریکا و لابی‌های صهیونیستی برای از بین بردن روحیه مقاومت ذکر کرد.

اسکندری گفت: دشمنان تصمیم گرفتند تا جایی که ممکن است رژیم صهیونیستی را در منطقه ماندگار کنند، اما با شکست‌هایی که این رژیم در برابر مقاومت اسلامی متحمل شده، حامیان صهیونیست‌ها می‌خواهند گروه‌های تکفیری را در کنار اسرائیل ایجاد و حمایت کنند تا مسلمانان را در منطقه به خودشان سرگرم کنند و به منافع خود برسند.

وی گروه تکفیری داعش را یک جریان استکباری دانست که در حساس‌ترین نقاط منطقه خاورمیانه برای برهم زدن نقشه این منطقه به وجود آمده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم تاکید کرد: هدف اصلی آنها جلوگیری از نفوذ نظام شیعی ایران اسلامی است. آنها می‌خواهند ما را در محاصره قرار دهند تا به اهدافی که امام بزرگوار و انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری دارند، نرسیم.

وی با حساس‌دانستن شرایط کنونی، بر لزوم هوشیاری همه گروه‌های مردمی به ویژه تشکل‌های مذهبی تاکید کرد و با تشریح برخی از فعالیت‌های مخرب که با حمایت دشمنان در قم انجام می‌شود افزود: دفاتر شبکه‌های ماهواره‌ای که اخیرا طبق قانون بسته شد در مغایرت با سیاست‌های نظام اسلامی و در راستای سیاست‌های آمریکایی - اسرائیلی و انگلیسی فعالیت می‌کردند.

اسکندری اختلاف‌افکنی بین شیعه و سنی را راهبرد جدی این شبکه‌ها ذکر کرد و گفت: این همان روشی است که دشمنان ما آرزوی چنین حرکتی را دارند و حتی برخی گروه‌های تروریستی را بر مبنای رفتارهای افراطی برخی از کسانی که خودشان را محب اهل بیت(ع) می‌دانند شکل داده‌اند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم ادامه داد: برخی شبکه‌های ضدانقلاب، این شبکه‌ها را تشویق می‌کنند که برای اختلاف‌افکنی بین شیعه و سنی فعالیت کنند ولی برخی‌ها از عملکرد آنها انتقاد می‌کنند تا آتش اختلاف افکنی شعله‌ور شود.

وی با بیان اینکه افراط و تفریط در فرهنگ اهل بیت(ع) مردود است، اظهار کرد: کاری که این شبکه‌ها می‌کنند با هیچ کدام از سیره و روش اهل بیت(ع) سازگاری ندارد.

اسکندری هیئت‌های مذهبی را تشکل‌های فراگیر دانست که ظرفیت‌های بزرگی برای مقابله با حرکت‌های تکفیری و نشر درست فرهنگ اهل بیت(ع) دارند.

وی گفت: در این مقطع حساس، هوشمندی خاصی می‌طلبد که مکتب اهل بیت(ع) را بدون افراط و تفریط ترویج دهیم و در عین حال مراقب باشیم بهانه دست دشمن ندهیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم اعتبار هیئت‌های مذهبی را به مردمی‌بودن آنها دانست و با اشاره به در پیش بودن ماه محرم خواستار برنامه‌ریزی دقیق برای ساماندهی هیئت‌های مذهبی، برگزاری دوره‌های آموزشی ویژه مسئولان هیئت‌های مذهبی و آگاهی‌رسانی به مسئولان هیئت‌های مذهبی نسب به خطراتی که در کمین شیعه است، شد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری