نماینده مردم قم در مجلس مطرح کرد: هیچ‌کدام از دستگاه‌ها هزینه درمان ایثارگران فرهنگی را تقبل نمی‌کنند و دولت قانون بودجه 93 را تفسیر به رای کرده و این مشکل را بدون جواب گذاشته است.

خبرگزاری فارس: انتقاد امیرآبادی از بی‌توجهی دستگاه‌ها به درمان ایثارگران فرهنگی

به گزارش قم خبر ، احمد امیرآبادی فراهانی در گفت‌وگو با فارس به تشریح جلسات جداگانه روز گذشته با مدیران و مسئولین استانی پرداخت و اظهار کرد: روز گذشته در راستای پیگیری امور استان و طرح مشکلات پیش روی دستگاه‌های مختلف جلسات متعددی با برخی ادارات دولتی و متولیان بخش خصوصی برگزار و مسائل و موضوعات خوبی در این جلسات مطرح شد.

 

موقوفات نباید مانع پیشرفت شهر قم شود

وی ادامه داد: در نشست با حجت الاسلام والمسلمین شیری مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم گزارشی از وضعیت موقوفات استان مطرح شد و اینکه در حال حاضر نزدیک به 14 هزار موقوفه در استان قم وجود دارد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه حفظ موقوفات از مسائل مهم و مقوله‌ای حساس است بیان کرد: در این جلسه از مسئولین اوقاف و امور خیریه درخواست کردم که ضمن حفظ موقوفات تدابیری لحاظ کنند که موقوفه مانع از پیشرفت شهر نشود و مشکلاتی که در این زمینه بین مردم، شهرداری و این اداره کل است بر طرف شود.

 

انتقاد از پرداخت نشدن به موقع هزینه‌های درمان ایثارگران آموزش و پرورش

امیرآبادی در ادامه به نشست با رئیس امور شاهد و ایثارگران اداره کل آموزش و پرورش استان قم اشاره کرد و گفت: در این جلسه نسبت به پرداخت نشدن به موقع هزینه‌های درمان فرهنگیان جانباز و ایثارگر توسط بیمه ایران انتقاداتی مطرح شد و بنده نسبت به اجرا نشدن بند ن ماده 16 قانون بودجه در ارتباط با پرداخت هزینه‌های درمانی ایثارگران توسط دولت انتقاداتی را مطرح کردم.

وی بیان کرد: در طول دوران دفاع مقدس ایثارگران به ویژه ایثارگران فرهنگی برای دفاع از دین و ناموس ملت راهی جبهه‌های نبرد حق علیه باطل شدند و جانانه در برابر دشمن متجاوز ایستادگی کردند و اینکه امروز نسبت به این قشر بی‌مهری شده و آنها را در ادارات مختلف سرگردان کرده و درخواستشان را بدون جواب بگذارند مناسب نیست.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: هیچ‌کدام از دستگاه‌ها هزینه درمان ایثارگران فرهنگی را تقبل نمی‌کنند و دولت قانون بودجه 93 را تفسیر به رای کرده و این مشکل را بدون جواب گذاشته است.

 

مشکل مالکیت سالن‌های ورزشی مشارکتی رفع شود

امیرآبادی در بخش دیگری از این گفت‌وگو به جلسه با مدیرکل و معاونین اداره کل ورزش و جوانان اشاره کرد و گفت: مدیرکل ورزش و جوانان در این نشست به ارائه گزارش عملکرد و همچنین طرح‌ها و برنامه‌های پیش روی این اداره کل پرداخت.

وی ادامه داد: در این جلسه در خصوص وضعیت احداث سالن‌های ورزشی جدید توضیحاتی ارائه شد و موضوعی که بنده مطرح کردم این بود که پروژه‌های نیمه تمام ورزشی باید در اسرع وقت به پایان برسد و همچنین مشکل ملکیت حدود 9 سالن‌ ورزشی که با مشارکت اداره کل ورزش و جوانان و شهرداری ساخته و قابل بهره‌برداری است حل شود.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه طبق قانون بودجه امکان تغییر کاربری فضاهای ورزشی فرسوده و احداث سالن‌های جدید به جای آن و یا در مناطق دیگر با وسعت بیشتر وجود دارد اظهار کرد: در قم مجموعه‌هایی مانند مجموعه ورزشی موجود در میدان میثم وجود دارد که می‌توان با فروش آن چندین سالن ورزشی جدید و مناسب در شهر احداث کرد که نسبت به این موضوع نیز باید اهتمام شود.

امیرآبادی افزود: در این جلسه موضوعات دیگری مانند اشتغال، وام ازدواج، توجه به ورزش بانوان، هماهنگی با شهرداری و شورای شهر در خصوص ورزش همگانی و معضل اعتیاد در قم طرح و در خصوص آن تبادل نظر شد.

 

تاکید بر رفع مشکلات معیشتی ایثارگران و بازنشستگان نیروهای مسلح

وی همچنین از برگزاری نشست دیگری با حضور رئیس سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح استان قم خبر داد و بیان کرد: در این جلسه نیز توضیحاتی در خصوص توجه بر ایثارگران و بازنشستگان و معیشت آنها و همچنین تاخیر در پرداخت حقوق آنها مطرح شد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای ادامه داد: همچنین در این نشست تاکید کردیم که موسسات مالی و اعتباری وابسته به نیروهای مسلح نباید در مسائل سیاسی استان وارد شوند و صرفاً باید به دنبال ارائه خدمات مالی به نیروهای مسلح و مردم باشند.

امیرآبادی با اشاره به اینکه علاوه بر این جلسات در روز گذشته نشست‌هایی با برخی مدیران بخش خصوصی و صنعتگران نیز برگزار شده است خاطرنشان کرد: پیگیری امور استان و تلاش برای رفع نواقص و مشکلات پیش روی دستگاه‌های اجرایی و مردم از وظایف نمایندگان است که امیدواریم با برگزاری این جلسات بتوانیم گامی در رفع مشکلات استان قم برداریم.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری