کد خبر: 4066

کتاب «جهت‌نما» در قالب 40 پرسش و پاسخ مهدوی نوشته محسن قرائتی به چاپ رسید.

خبرگزاری فارس: کتاب «جهت‌نما» منتشر شد

به گزارش قم خبر به نقل از فارس کتاب جهت نما در قالب 40 پرسش و پاسخ مهدوی به پرسش‌هایی مانند اعتقاد به موعود در ادیان چگونه مطرح شده است، چرا امام زمان(عج) غایب شد، برنامه حکومتی حضرت مهدی(عج) چیست، آیا این مطلب درست است که اگر دنیا پر از ظلم شود امام زمان(عج) زودتر ظهور می‌کند و حضور و آمادگی چه تعدادی از یاران امام زمان(عج) برای قیام وی کفایت می‌کند پاسخ می‌دهد.

امام زمان(عج) چه زمانی ظهور می‌کند، آیا ممکن است امام زمان(عج) در عصر غیبت دیده شود، آیا توصیه به رفتن به مسجد جمکران سند معتبری دارد، آیا امام زمان(عج) همسر و فرزند دارد، منتظران ظهور امام زمان(عج) چگونه می‌توانند او را یاری کنند، چگونه ممکن است امام زمان(عج) در کودکی رهبر مسلمانان جهان شود و آیا الگوی حکومت حضرت مهدی(عج) و افراد آن قبل از ظهور تحقق پیدا می‌کند از پرسش‌های دیگر این کتاب است.

در مقدمه این اثر می‌خوانیم: جایگاه امامت مانند نبوت است، به همان دلیلی که به انبیا نیاز داریم، به امامان معصوم نیز نیازمندیم، دلیل نیازمندی بشر به رهبر معصوم ضعف عقل و علم انسان است.

اگر عقل انسان کامل بود، هیچ کس در عمرش بارها پشیمان نمی‌شد و اگر تشخیص انسان صحیح بود، هیچ طلاقی صورت نمی‌گرفت، صدها میلیون پشیمانی و طلاق نشان‌دهنده آن است که عقل و تشخیص انسان کامل نیست و همه چیز را نمی‌تواند به خوبی تشخیص دهد.

اگر خداوند متعال هستی را برای بشر بیافریند و بشر را برای قرب و عبادت خودش خلق کند ولی دست او را در دست غیرمعصوم بگذارد، ظلم به بشر و همه مخلوقات کرده است و این کاری خلاف حکمت است که بدون شک از خدای حکیم کار بیهوده سر نمی‌زند.

بدیهی است واگذار کردن هدایت جامعه به انسان غیر معصوم ظلم به بشر و بر خلاف حکمت، عقلانیت و خردورزی است.

برای رهپویان حقیقت و جست‌وجوگران راه هدایت در راستای شناخت امام زمان(عج) سوالاتی مطرح می‌شود که در این کتاب تلاش خواهد شد به تعدادی از آنها پاسخ داده شود.

کتاب «جهت نما» در قالب 40 پرسش و پاسخ مهدوی توسط محسن قرائتی تالیف شده و چاپ دوم آن به همت انتشارات بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) به شمارگان 2 هزار نسخه و قیمت 3 هزار تومان منتشر شد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری