کد خبر: 4029

همایش مطلع فاطمی با حضور آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی و به همت بسیج جامعه زنان سپاه استان قم ظهر امروز در موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) برگزار شد.

خبرگزاری فارس: همایش مطلع فاطمی در قم برگزار شد

به گزارش قم خبر به نقل از فارس ، همایش مطلع فاطمی به منظور گرامیداشت روز بسیج جامعه زنان و یاد 129 شهیده استان قم ظهر امروز در سالن همایش موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) برگزار شد.

در این مراسم آیت‌الله مصباح یزدی رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره)، حجت‌الاسلام سیدحسن اکبری مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه امام علی بن ابیطالب (ع)، احمد حسینی مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، محمدرضا پاطلا مدیرکل بانک مهر اقتصاد قم، جمعی از فرماندهان نواحی بسیج مقاومت و معاونین سپاه امام علی بن ابیطالب (ع) به همراه فرماندهان و سرگروهان حلقه‌های صالحین بسیج خواهران حضور داشتند.

در ابتدای این جلسه لیلا حیدری مسئول سازمان بسیج جامعه زنان سپاه امام علی بن ابیطالب (ع) به ایراد سخن پرداخت و از فعالیت بیش از هزار و 600 حلقه صالحین در رده‌های مختلف بسیج زنان استان قم خبر داد و گفت: از جمعیت 564 هزار نفری زنان استان، 150 هزار نفر بسیجی هستند.

وی با اشاره به آموزش چهار هزار مربی حجاب و عفاف تصریح کرد: این مربیان تاکنون با روش چهره به چهره دو هزار نفر از آسیب دیدگان تهاجم بدحجابی دشمن را نجات داده و به سمت حلقه‌های صالحین هدایت کرده‌اند.

حجت‌الاسلام سیدحسن اکبری مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قم نیز در ادامه این جلسه، تقدیر از زنان با حجاب را یک وظیفه عمومی دانست و گفت: این زنان ارزش‌های انقلاب و اسلام را در جامعه حفظ کرده‌اند.

وی با اشاره به اقدامات سازمان بسیج جامعه زنان در زمینه‌های مختلف افزود: اقدامات این قشر در سطح کشور بازتاب و انعکاس مناسبی داشته است.

در پایان این جلسه آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) به ایراد سخن پرداخت و گفت: توجه زنان به مسئله حجاب نباید آنان را از انجام دیگر وظایف دینی بازدارد.

وی افزود: امروزه که عرصه جنگ نظامی به عرصه جنگ فرهنگی تغییر یافته است، زنان باید در کنار مردان به جهاد فرهنگی در مقابله با دشمن بپردازند.

رئیس موسس آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) تصریح کرد: امروزه هدف جنگ فرهنگی دشمن تخریب ایمان مردم است و اگر ایمان‌ مردم از بین برود، یوغ بردگی غرب بر گردن ملت خواهد افتاد.

وی به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه اشاره کرد و ادامه داد: حزب‌الله لبنان و مقاومت فلسطین مرهون حرکت فرهنگی و جهادی امام خمینی(ره) است و امروزه اگر بدعت‌های اسلام را نشناسیم، اسلام محمدی با اسلام آمریکایی جا‌به‌جا خواهد شد.

بر طبق این گزارش، در پایان این جلسه بیانیه بسیج جامعه زنان سپاه استان قم به مناسب گرامیداشت روز این قشر قرائت شد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری