کد خبر: 3853

فیلم سینمایی «کلاشینکف» کاری از سعید سهیلی پس از اکران در سی و دومین جشنواره فیلم فجر، در سینماهای قم در حال اکران است.

خبرگزاری فارس: «کلاشینکف» روی پرده سینماهای قم رفت

به گزارش قم خبر به نقل از فارس ، فیلم سینمایی «کلاشینکف» جدیدترین ساخته سینمایی سعید سهیلی است که پس از فیلم جنجال‌برانگیز «گشت ارشاد» به تولید رسیده است.

این فیلم که به مناسبت عید فطر اکران آن آغاز شده است با مضمون اجتماعی و لحنی کمدی به تولید رسیده و حال و هوایی نزدیک به فیلم سینمایی «گشت ارشاد» دارد.

در این فیلم از حضور هنرمندان برجسته‌ای مانند جمشید هاشم‌پور، شقایق فراهانی، رضا عطاران، ساعد سهیلی، فرهاد اصلانی، شقایق فراهانی، جواد عزتی و شهرام حقیقت‌دوست بهره برده شده است.

عکاس فیلم سینمایی «کلاشینکف» محمدمهدی دل خواسته است که عکاسی فیلم‌های «مزار شریف»، «فرشته‌ها باهم می‌آیند»، «مهمان داریم»، «طلاومس» و «ملبورن» را در کارنامه هنری خود دارد.

از دیگر عوامل این فیلم می‌توان به مصطفی تقی‌زاده دستیار اول کارگردان و برنامه‌ریز، ناصر چشم آذر موسیقی، سپیده عبدالوهاب تدوین و محمود موسوی نژاد صداگذار اشاره کرد.

داستان این فیلم در مورد جوان سربازی است که خواهرش مورد آزار و اذیت افرادی ناشناسی قرار می‌گیرد و وی با شنیدن این خبر، به‌منظور انتقام‌گیری از این افراد، به دنبال آنان می‌رود و...

این فیلم کمدی با انتقاد برخی از منتقدین روبه‌رو شده است که در این راستا مهدی ناصاری، منتقد سینما، لوکیشن فیلم‌برداری این فیلم را با لوکیشن فیلم‌برداری چند متر مکعب عشق مشترک دانسته و گفته است این فیلم از فقر موضوعی سرچشمه می‌گیرد.

احسان ناظم بکایی نیز از دیگر منتقدین سینما در این ارتباط بیان داشته است که روند داستانی فیلم بین درام و کمدی از سرگردانی رنج می‌برد.

محمدرضا شهیدی‌فرد نیز کلاشینکف را فیلمی تأسف‌برانگیز توصیف کرده و ادامه داده است که این فیلم مروج خودسری در جامعه است.

سید بشیر حسینی نیز پیام فیلم را ضعف قانون و امنیت در جامعه دانسته و گفته است این فیلم لزوم اجرای عدالت به‌صورت سلیقه‌ای توسط هریک از افرادی است که مبلغ آنارشیسم هستند.

فیلم کلاشینکف برای محک زدن سلیقه مخاطبان خود در قم بر روی پرده سینماهای تربیت و وتوس در حال اکران است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری