کد خبر: 3484

به همت پژوهشگاه امام صادق(ع)

کتاب «امنیت در قرآن و سنت» به قلم پژوهشگران پژوهشگاه امام صادق(ع) از سوی انتشارات این پژوهشگاه در پنج فصل و در 863 صفحه منتشر شد.

خبرگزاری فارس: کتاب «امنیت در قرآن و سنت» منتشر شد

به گزارش قم خبر به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه امام صادق(ع)، فصل اول این کتاب با عنوان «کلیات» شامل بخش‌های « فلسفه وجودی سازمان‌های امنیتی و ملزومات فعالیت‌های امنیتی» و فصل دوم با عنوان «گزینش و کنترل امنیتی» شامل بخش‌های «گزینش و تحقیقات امنیتی، بررسی صلاحیت مدیران، ارشاد و انذار، کنترل امنیتی و گزارش امنیتی» است.

بر اساس این گزارش «حفاظت و پیشگیری» عنوان فصل سوم این کتاب بوده که شامل 9 بخش اصول حفاظتی، حفاظت کارکنان، حفاظت اماکن و تاسیسات، حفاظت تجهزات و تسلیحات، حفاظت شخصی و شخصیت‌ها، حفاظت عملیات، حفاظت گفتار، حفاظت مخابرات و ارتباطات و حفاظت اسناد و مدارک است.

«جمع آوری اخبار» و «عملیات» فصل‌های چهارم و پنجم این کتاب هستند که در فصل پنجم موضوعاتی از قبیل «براندازی و ضد براندازی»، «جاسوسی و ضد جاسوسی» و «جرایم امنیتی» مطرح شده است.

در پیشگفتار هدف از تالیف این کتاب، جمع آوری و چینش آیات و روایات در مورد مسائل امنیتی و زمینه سازی برای نظریه پردازی اندیشمندان علوم انسانی عنوان شده است.

علاقه مندان برای تهیه کتاب می‌توانند به آدرس انتشارات پژوهشگاه امام صادق(ع) با نام پیشین زمزم هدایت واقع در قم، خیابان شهید فاطمی(دورشهر)، نبش کوچه 3، پلاک81 مراجعه کرده و یا با شماره 02537730735 تماس حاصل فرمایند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری