کد خبر: 2719

مسئول برنامه‌ریزی درسی دانشگاه پردیس قم مطرح کرد

مسئول برنامه‌ریزی درسی دانشگاه پردیس قم با اشاره به اینکه تعدادی از دانشجویان این دانشگاه از کارمندان و کارکنان هستند گفت: آموزش مجازی بهترین فرصت برای این افراد است تا بتوانند در ارتقاء دانش در جامعه نقش داشته باشند.

خبرگزاری فارس: بهره‌گیری از ظرفیت‌های آموزش مجازی در ارتقاء دانش جامعه
به گزارش قم خبر ، علیرضا بیضایی امروز در گفت‌و‌گو با فارس با اشاره به حضور چهار دانشکده در دانشگاه پردیس فارابی اظهار کرد: برای اکثر رشته‌های این دانشگاه و در هر سه مقطع کارشناسی، ارشد و دکترا شیوه آموزش مجازی وجود دارد، گرچه تمرکز اصلی در مقطع کارشناسی ارشد است.

 

وی به برگزاری آزمونی در 21 شهریور ماه سال جاری اشاره کرد و گفت: سازمان سنجش در نظر دارد در این آزمون برای تعدادی از دانشگاه‌ها دانشجو پذیرش کند بنابراین در هر رشته 40 نفر پذیرفته شده و به تحصیل می‌پردازند.

 

مسئول برنامه‌ریزی درسی دانشگاه پردیس فارابی افزود: این آزمون مصاحبه ندارد و 80 درصد نمره آزمون و 20 درصد نیز معدل دانشجو تاثیرگذار است.

بیضایی با اشاره به اینکه 4 هزار دانشجوی مجازی در این دانشگاه تحصیل می‌کنند گفت: هر ترم تعدادی به عنوان دانشجو وارد دانشگاه شده و عده‌ای هم فارغ‌التحصیل می‌شوند، گرچه 700 دانشجو نیز این ترم فارغ‌التحصیل خواهند شد.

مسئول برنامه‌ریزی درسی دانشگاه پردیس فارابی عدم حضور دانشجو در کلاس را یکی از نکات مثبت این آموزش دانست و تصریح کرد: عده بسیاری از متقاضیان این آموزش کارمندان و کارکنان هستند و از آنجایی که امکان حضور در کلاس برای این افراد مهیا نیست می‌توانند به صورت مجازی به تحصیل خود ادامه دهند.

بیضایی یادآور شد: آموزش مجازی نقش موثری در ارتقاء دانش و سواد افراد جامعه دارد.

وی اعضاء هیئت علمی دانشگاه پردیس فارابی را 100 نفر خواند و گفت: اکثر این اساتید هم در دوره روزانه و هم مجازی تدریس می‌کنند.

مسئول برنامه‌ریزی درسی دانشگاه پردیس فارابی با اشاره به نیاز دانشگاه به اعضای هیئت علمی خاطرنشان کرد: هر دانشگاه یا موسسه با توجه به نیاز خود درصدد جذب نیرو است و از آنجایی که دانشگاه پردیس فارابی زیر نظر دانشگاه تهران است شرایط کمی سخت‌تر است.

بیضایی افزود: داشتن مدرک دکترا حداقل شرط جذب شدن در هیئت علمی دانشگاه پردیس فارابی است؛ آشنا بودن به دو زبان و .... از جمله شرایط اعضاء هیئت علمی در این دانشگاه به شمار می‌رود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری