کد خبر: 1687

معاون پژوهشی دانشگاه معارف اسلامی از چاپ ۱۲ کتاب معارف اسلامی در سال گذشته خبر داد.

به گزارش قم خبر؛ غلامحسین گرامی امروز در گفت‌وگو با فارس؛ با اشاره به فعالیت‌های معاونت پژوهشی دانشگاه معارف اسلامی گفت: وظیفه اصلی این معاونت تهیه و تدوین کتاب‌های درسی و کمک درسی معارف اسلامی دانشگاه‌ها است.

وی خاطرنشان کرد: پیگیری ارتقای دروس معارف اسلامی در دانشگاه از نظر محتوایی و ارائه درس از جمله کارهای عمده‌ای بوده که در سال گذشته انجام شده است.

معاون پژوهشی دانشگاه معارف اسلامی افزایش کتاب‌های درسی در حوزه دروس معارف اسلامی را از اقدامات دیگر ذکر کرد و افزود: تنوع کتاب‌های درسی معارف اسلامی یکی از سیاست‌ها بوده تا بتواند به نیازها، علایق و سلایق دانشجویان که در دانشگاه‌های مختلف در سطوح مختلف علمی هستند، پاسخ دهد.

وی تصریح کرد: به دلیل آنکه درس معارف اسلامی پاسخگوی نیازهای دانشجویان است باید کتاب‌های مختلف ویژه این درس طراحی و کتاب‌ها متناسب با سطوح مختلف و رشته خاصی تالیف شود.

گرامی یادآور شد: ۱۲ کتاب جدید معارف اسلامی در سال گذشته چاپ شد که برخی از آنها کار جدید بوده و برخی ویرایش جدید از کتاب‌های سال گذشته است.

وی اضافه کرد: سه کتاب در حوزه آشنایی با منابع اسلامی در حوزه تفسیر قرآن و نهج‌البلاغه چاپ شده که شامل تفسیر موضوعی قرآن با رویکردهای حقوقی، اقتصادی و مدیریتی است.

معاون پژوهشی دانشگاه معارف اسلامی اظهار کرد:‌ سه کتاب در گروه مبانی نظری اسلام چاپ شده که شامل دو کتاب جدید و یک کتاب ویرایش جدید بوده که از جمله آنها درآمدی بر انسان‌شناسی اسلامی ویژه رشته‌های فنی و مهندسی است.

وی یادآور شد:‌ سه کتاب فلسفه اخلاق در حوزه اخلاق اسلامی با رویکرد تربیتی بوده است و آیین زندگی یا اخلاق کاربردی ویژه رشته‌های علوم پزشکی نیز تالیف شده که متناسب با نیازهای دانشجویان این رشته است.

مصلحی یادآور شد: کتاب اندیشه سیاسی امام خمینی (ره) در حوزه انقلاب و بیداری اسلامی از کتاب‌های دیگر چاپ شده بوده که دارای ویرایش جدید است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری