کد خبر: 163

آیت‌الله علوی‌گرگانی:

یکی از مراجع تقلید با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی هیچ‌گاه به دنبال کشورگشایی نبوده گفت: تنها هدف این جمهوری روشن کردن دید و بینش مردم است.

به گزارش قم خبر و به نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله سید محمدعلی علوی‌گرگانی پیش از ظهر امروز در دیدار با جمعی از خبرنگاران پایگاه خبری خیبر آنلاین با اشاره به نگرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی و مراجع نسبت به دغدغه‌های فرهنگی اظهار داشت: دغدغه‌های فرهنگی بالا‌تر از دغدغه‌های اقتصادی است، زیرا امکان جبران آن وجود نخواهد داشت.
 

وی وظیفه مدیران و مسئولان را مهم خواند و گفت: با توجه به اینکه آب از سرچشمه می‌آید و به نهر می‌رسد باید پاک و منزه باشد؛ مدیران نیز باید در اجرای امور مراقب باشند تا زیردستان بتوانند در انجام وظایف دقت لازم را به کار گیرند.

استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه حکومت عمومی است و به فرد و قشر خاصی مربوط نمی‌شود خاطرنشان کرد: کشورمان باید الگو و اسوه کشورهای اسلامی باشد همگان باید بدانند دین اسلام بر‌تر است و می‌تواند جوابگوی نیاز‌ها باشد.

‌علوی‌گرگانی ادامه داد: زمانی که وظیفه خود را انجام دهیم همگان با بررسی تشیع می‌توانند دین بر‌تر را انتخاب کنند.

وی هدف از جمهوری اسلامی را روشن کردن دید و بینش مردم دانست و تصریح کرد: جمهوری اسلامی هیچ‌گاه به دنبال کشورگشایی نبوده و تجاوزی به دیگران نکرده است.

استاد حوزه علمیه قم عنوان کرد: اسلام با شادی و تفریح مخالفتی ندارد، اما همه چیز باید طبق اصول باشد و نباید بی‌حرمتی صورت گیرد.

علوی‌گرگانی به روابط زن و مرد در محیط کار اشاره و عنوان کرد: هر دو جنسیت دارای شخصیت و حرمت‌هایی هستند محیط‌های کار باید به گونه‌ای باشد که حرمت و حقوق زنان حفظ شود.

وی یادآور شد: تجاوز عمومی باید در اجتماع رعایت شود و حقوق همگان نیز محفوظ بماند در این صورت جامعه‌ای سالم خواهیم داشت.

استاد حوزه علمیه قم به نقش مهم رسانه‌ها اشاره و اضافه کرد: رسانه‌ها باید در تقریر و انعکاس صحبت‌های بزرگان، مراجع و رهبر دقت داشته باشند تا خللی در کار ایجاد نشود.

علوی‌گرگانی جابه‌جایی و اشتباه در کلام بزرگان را نوعی خیانت عنوان و تاکید کرد: مسئولان و اصحاب رسانه باید در جدا کردن گفته‌ها و فرمایشات بزرگان توجه و دقت لازم را داشته باشند گرچه کاری سخت است، اما به طور حتم باید رعایت شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری