کد خبر: 15323

مدیرکل راه و شهرسازی قم:

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم گفت: خیمه‌های معرفت یکی از بهترین و جامع‌ترین برنامه‌های فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه به شمار می‌روند.

محسن بهشتی در گفت و گو با قم خبر، اظهار کرد: خیمه‌های معرفت طرحی بسیار جامع به شمار می‌رود که چند سالی است از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه و همچنین اداره کل اوقاف استان قم پیگیری می‌شود.

وی افزود: برپایی خیمه معرفت در مکانی مقدس همانند مزار شیخان که مدفن علما و صلحای بزرگی است جای تقدیر و تشکر دارد زیرا این مکان در مرکز شهر قم و در جوار حرم کریمه اهل بیت (س) است و بسیاری از زائران و گردشگران نوروزی، به این مکان مراجعه می‌کنند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم با بیان اینکه شهروندان و زائران با حضور در خیمه‌های معرفت با معارف دینی آشنا می‌شوند گفت: این طرح فرهنگی، تاثیرگذاری گسترده‌ای بر روی عموم مردم به ویژه نسل جوان دارد و قم هم از این نظر باید الگویی برای سراسر کشور باشد.

وی ادامه داد: بزرگان و علمای فراوانی در مزار مقدس شیخان مدفون هستند که حضور زائران و گردشگران در این مکان و بر سر آرامگاه آن‌ها، اثر معنوی خوبی بر روی مردم می‌گذارد.

بهشتی با اشاره به اقداماتی که اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم در نوروز امسال در بقاع متبرکه تدارک دیده است خاطرنشان کرد: امسال نوروز با ایام فاطمیه همزمان است و به همین دلیل برنامه‌های فرهنگی اوقاف هم رنگ و بوی فاطمی به خود گرفته‌اند.

عضو هیئت امنای آستان مقدس امامزاده موسی مبرقع (ع) بیان داشت: در این بقعه متبرکه هم برنامه‌های فرهنگی از جمله خیمه معرفت بر اساس دستورالعمل اداره کل اوقاف استان قم ویژه نوروز فاطمی ۹۴ تدارک دیده شده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری