کد خبر: 15255

مدیر امور زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی از تشرف ۱۰۰ نفر به دین مبین اسلام و مذهب تشیع در حرم ثامن الحجج(ع) در سال ۹۳ خبر داد.

به گزارش قم خبربه نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی آستان قدس رضوی، سید محمد جواد هاشمی‌نژاد اظهار کرد: سالانه تعداد زیادی گردشگر خارجی و غیر مسلمان در حرم مطهر رضوی حضور می‌یابند که در بین این گردشگران افرادی با تحقیق و پژوهش در مورد اسلام و قرآن به عنوان مکتب نجات بخش به درجه یقین رسیده و در بارگاه منور رضوی به دین مبین اسلام و مذهب حقه تشیع مشرف شده‌اند.

وی اظهار داشت: این تشرف یافتگان پس از مدتی تدبر و مطالعه در آموزه‌های اسلام آن را به عنوان دین رهایی بخش، عاقلانه و عاشقانه پذیرفته‌اند و در محضر امام مهربانی‌ها شهادتین را ادا و به دین حنیف اسلام تشرف یافته‌اند.

هاشمی‌نژاد تصریح کرد: این ره‌یافته‌گان از کشورهای، آلمان، لهستان،کامرون، آمریکا، بلژیک، ژاپن، سوئد، چین، دانمارک، هلند و ایرلند به ایران سفر کرده‌اند و حرم هشتمین امام شیعیان حضرت رضا(ع) را مکانی امن برای گرویدن به دین اسلام برگزیده‌اند.

وی افزود: بسیاری از این افراد، جامعیت احکام و عقاید در دین اسلام، حقیقت روشن اسلام، جو معنوی و خالصانه اجتماعات دینی مسلمانان، ممزوج بودن دین و سیاست در اسلام را از جاذبه‌های این دین ذکر می کنند و وجود عشق و علاقه‌ زیاد بین خانواده های ایرانی، استحکام خانواده و احترام متقابلی که بین والدین و فرزندان وجود دارد را یکی دیگر از دلایل جذب خود به این دین آسمانی‌ می‌دانند.

مدیر امور زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی بیان داشت: آنان با مطالعه و تحقیقات زیاد دریافته‌اند که اسلام دین کاملی است و می‌تواند همه نیازهای انسان را تأمین کند و همچنین به این مهم دست یافته‌اند که، در این دین آسمانی دستورالعمل‌های جامعی برای خوب زیستن وجود دارد پس با مطالعاتی که در این زمینه داشته‌اند دین اسلام و مذهب تشیع را کامل‌ترین دین و مذهب دانسته و آن را برای خود برگزیده‌اند.

وی اضافه کرد: کارشناسان مدیریت زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی، پس از برطرف کردن شبهات و پاسخ به سئوالات در زمینه دین مبین اسلام، با توضیحاتی در خصوص اصول، اعتقادات و مبانی اولیه دین اسلام، این گروه از زائران را هر چه بیشتر با این دین آسمانی آشنا می‌کنند و زمینه تشرف آنان را به دین اسلام فراهم می‌سازند.


هاشمی‌ن‍ژاد، با اشاره به فعالیت‌های اداره زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی ویژه این گروه از زائران، اظهار داشت: هدایای ویژه‌ای از جمله، قرآن مجید به زبان‌های مختلف، سنگ مضجع و کتب شناخت اسلام از سوی این اداره به آنان اهدا شده و نام این تشرف یافتگان، به عنوان یکی از مشترکین تازه مسلمان در بخش ارتباطات ایمیلی برای ادامه ارتباط ثبت شده است.

 

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری